Stejně jako v loňském roce i letos bude výtěžek koncertu předán, formou šeků, dvěma konkrétním potřebným rodinám z ústeckého regionu. Je to rodina Johanky (16 let) s těžkým kombinovaným postižením a rodina Jaroslava (5 let) s Westovým syndromem. Na benefičním koncertě se představí Ústecký dětský sbor (sbormistři Martina a Petr Zemanovi, klavírista Václav Krahulík, Hudba hradní stráže a Policie ČR, Jan Šťastný, Kateřina Brožová a Daniela Šinkorová. Speciálním hostem bude 4TET Jiřího Korna. 

Moderátory budou Jan Šťastný a Kateřina Brožová. „I v desátém ročníku benefice to bude opět finančně náročné. Přeji si, aby výtěžek činil minimálně 300 tisíc korun, čím více, tím lépe,“ prozrazuje hlavní organizátorka koncertu, Martina Zemanová. Důvěryhodnost benefičního koncertu podtrhne projekce krátkého dokumentu o rodinách Johanky a Jaroslava. Divák tak uvidí, ke komu a proč putují jeho peníze.

V závěru koncertu budou rodiny představeny přímo na jevišti ústeckého divadla, kde jim organizátoři předají šeky. Myšlenka věnovat koncert konkrétnímu dítěti v sobě nenese jen prvek humanity a podpory, ale zároveň je pro členy dětského sboru příkladem, že i oni mohou pomoci potřebným. Ti, kdo se ne zúčastní koncertu a přesto by chtěli  rodiny podpořit, mohou přispět na účet číslo: 43-8451510217/0100 (do textu pro příjemce uvedou „Pro Johanku a Jaroslava“). Aby byl splněn cíl koncertu, je třeba zaplnit divadlo do posledního místa. V pokladně Severočeského divadla a u pořadatelů ještě zbývá cca 80 vstupenek (rezervace na tel.: +420 475 211 713), u pořadatele na telefonu: 606 838 287. Cena vstupenky je 400 korun.

Jana Kasaničová – kancléřka a tisková mluvčí UJEP