Charitativní bazar kabelek „Kabelkománie“ v ústecké Masarykově nemocnici probíhá už osm let. Za tu dobu tam pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně vybrali více než 400 tisíc korun.

V OC Forum v Ústí nad Labem probíhají opravy dilatačních spár na nájezdu do nadzemní části parkoviště.
OC Forum v Ústí uzavřelo nadzemní parkoviště. Víme, proč tam nezaparkujete

„Pokud máte doma kabelku, kterou už nenosíte, nevyhazujte ji. Stačí ji ve všední dny mezi 7. a 14. hodinou přinést k nám na transfuzní oddělení ústecké nemocnice v budově C. My kabelku prodáme a výtěžek věnujeme Nadaci pro transplantace kostní dřeně,“ vysvětluje princip charitativního bazárku pracovnice transfuzního oddělení a koordinátorka Kabelkománie Blanka Virtová. „Ve stejném čase si lidé samozřejmě mohou také přijít kabelku koupit. Kormě kabelek si zájemci mohou ale zakoupit také šperky, šátky a další módní doplňky,“ dodává Markéta Smejkalová, další z koordinátorek oblíbené Kabelkománie.

Taneční jedou naplno. V kurzech manželů Rottenbornových je o zábavu postaráno
Taneční jedou naplno. V kurzech manželů Rottenbornových je o zábavu postaráno

„Zájem dárců krve o Kabelkománii nás velmi těší. Jsem moc rád, že se lidé nezastaví u toho, že nám přijdou darovat svou nejcennější tekutinu, ale řada z nich nám věnuje i kabelku, případně si zde nějaký módní kousek pro dobrou věc zakoupí. Děkuji všem, kteří spolu s námi pomáhají, stejně jako našim zaměstnancům, kteří tuto prospěšnou akci pořádají a koordinují,“ dodal primář transfuzního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice MUDr. Jiří Masopust.

Lékař ústecké interny Jan Mudruňka.
Internista o lékařském kolotoči: V nemocnici strávím osm nocí i víkend v kuse

Český národní registr dárců dřeně funguje už více než třicet let. Transfuzní oddělení ústecké Masarykovy nemocnice a nemocnice v Mostě s ním od počátku spolupracují jako dárcovská centra. S ústeckým dárcovským centrem kooperují náběrová střediska v nemocnicích v Teplicích a v Děčíně. (kz)

Mohlo by vás zajímat: Je to šifra od Kazmy, vtipkovali Ústečáci o provizorní opravě dlažby na náměstí

Zdroj: Janni Vorlíček