Rychlý vývoj informací související s aktuální situací výskytu koronaviru v ČR a reakcemi vlády ČR na ni si žádá od jednotlivců i veřejných a soukromých institucí okamžitou a adekvátní odezvu.

„Situace je velmi živá a mění se takřka z hodiny na hodinu, proto jsem rád, že se nám daří na ni operativně a rychle reagovat. Za to děkuji všem našim zaměstnancům i studentům,“ říká rektor Martin Balej.

Bezprostředně po té co vláda ČR vyhlásila nouzový stav, tak UJEP zrušil výuky na všech fakultách včetně vzdělávání v rámci Celoživotního vzdělávání, Univerzity třetího věku a Teen Age University.

„Zrušeny byly taktéž všechny akademické obřady, kulturní, sportovní a společenské akce realizované součástmi UJEP. Studentům ubytovaným na kolejích UJEP jsem doporučil odjezd do svých domovů a akademickým pracovníkům práci z domova,“ upřesňuje rektor.

Aby byla „nouzová situace“ usnadněna neakademickým pracovníkům, na jejichž práci nemělo zrušení výuky na UJEP vliv, zamýšlelo se vedení UJEP nad možnosti zajištění hlídání dětí zaměstnanců UJEP. Jako velmi vhodná se ukázala nabídka od absolventky UJEP Anny Miškovské.

„Ačkoliv již na UJEP nestuduji, mám k ní silný vztah a můj život je s ústeckou univerzitou i nadále spojen. Oslovila jsem vedení UJEP s nabídkou služeb Jazykové školy Student School na hlídání dětí zaměstnanců UJEP přímo studenty ústecké univerzity,“ vysvětluje Miškovská.

Hlídání dětí zaměstnanců UJEP probíhá od pondělí přímo na rektorátě.