Do našeho krásného divadla se celé město nevejde, škoda. Koncem loňského roku tam slavil osmdesátku Václav Neckář, který tu začínal svou neskutečně dlouhou uměleckou dráhu. Jak hodnotíte tuto akci s odstupem času?
(smích) Koncert Václava Neckáře jsem v minulosti pro Ústečany připravoval několikrát, vždycky to bylo fajn. Vzpomínám si, že jednou měl s Helenou Vondráčkovou a Martou Kubišovou vystupovat v letním kině. Tento koncert jsem ještě nedělal já. Je to už pěkně dlouho, rok si nevybavuji. Pořadatel na poslední chvíli akci přesunul do Domu kultury a nastal závod s časem. Já si vyběhal první řadu, to jsem byl ještě ve formě. Sportovní terminologií řečeno, dnes bych na bedně nestál (smích). Poslední vystoupení Václava Neckáře v Ústí bylo 13. listopadu 2023. Hlediště bylo plné pamětníků, všichni obdivovali jeho vitalitu, šedovlasý zpěvák se překonával, přímo zářil. Ředitel divadla mu věnoval fotoobraz z jeho prvního představení, to byl ještě kluk. Nejen pro mne to byl fantastický zážitek.

Pasování na čtenáře v ZŠ Rabasova na Doběticích.
Prvňáci ze ZŠ Rabasova už čtou díky genetické metodě knihy. Pyšní se titulem

 V prosinci tu byl Ondřej Vetchý. Dalo by se říci, takový český Belmondo, rovný, drsný a zároveň citlivý "chlapák". Představení Prachy bylo beznadějně vyprodané. Jak se vám líbilo?
(krátká pauza) Málo lidí ví, že pan Vetchý v Ústí začínal, v Činoherním studiu na Střekově hrál v letech 1984 až 1987. Sportovec, herec, moderátor, režisér, hudebník, tanečník a zpěvák. Tak je prezentován na internetu. Podle mne je to nejen úžasný herec, ale především profesionál v každé životní situaci. V uvedené hře vedle něj přímo excelovala herečka Vanda Hybnerová, potlesk nebral konce. Chvilku jsem s panem Vetchým mluvil, řekl bych, skromný a férový chlap. 

Můžeme se těšit na podzim na další Forbínu?
Už několik let se snažím do Ústí pozvat známé televizní a divadelní tváře, zase to bude šest večerů plných smíchu. Obecnou představu už mám, začínají složitá jednání s vedením jednotlivých divadel. Mimo Forbínu nabízím 6. února v Severočeském divadle komedii Pro tebe cokoliv (hrají Jana Paulová, Pavel Zedníček, Suchořípa ml., pozn. red.). Je to skvělá komedie, lístky jsou už v prodeji. Doporučuji.

Exponátem měsíce ledna jsou v ústeckém muzeu prskavky. Ty se v malé továrně v Neštěmicích vyrábí od roku 1951.
Evropský unikát. Prskavky se v ústecké továrně vyrábí přes 70 let

Hodně lidí Vás spojuje se spolkem Veselá Brná. Co připravujete na začátek roku 2024? 
Nejsem sám, kdo plánuje a realizuje zábavné akce u kapličky. V sobotu 20. ledna chystáme masopust, barevný průvod masek bude opět doprovázet kapela z Berouna, která se jmenuje Třehusk (Třebeňská hudební skupina, pozn. red.), která byla založena v roce 1985, vede ji kapelník Miloslav Frýdl. Tenhle chlapík jednou oslovil tamní chalupáře a starosty okolních obcí a nastudoval s nimi divadelní hru Noc na Karlštejně. V roce 2012 mu tleskali i diváci na Střekově. Úžasný člověk, moc mu fandím. V sobotu 24. února bude v Brné ples, Vladimír Hron zazpívá, připraveno je i jedno velké překvapení.

Miroslav Vlach

Mohlo by vás zajímat: Čistota a novota. Oživenou zastávku Kotva si ve Vaňově chválí

Zdroj: Čtenář reportér