Ve středu 19. června se v Lidové části Knihovny Ústeckého kraje uskuteční minifestival LOOK! A BOOK! s tvůrci a nakladateli krásných knih pro děti. „Cílem festivalu je představit tvorbu malých nakladatelství, která neprodukují knihy masově, ale titul po titulu pečlivě připravují tak, aby každá kniha byla osobitým originálem. Program bude zaměřen primárně na děti, vítáni jsou však samozřejmě i dospělí čtenáři a příznivci dětské literatury,“ říká k připravované akci knihovnice a lektorka Veronika Novotná.

Festival LOOK! A BOOK! bude probíhat celý den. Na dopoledne knihovna ve spolupráci s nakladatelstvím Baobab připravila workshopy pro školní kolektivy,
v 15 hodin pak odstartuje odpolední program pro širokou veřejnost, který poběží až do večera.

Návštěvníci se mohou těšit například na setkání s populárním dětským autorem Janem Nejedlým, jenž na akci představí svou nejnovější knihu Slon v šuplíku. Dalšími hosty pak budou Juraj a Tereza Horváthovi z nakladatelství Baobab nebo francouzský ilustrátor a autor komiksových knih Bernard Granger, který vystupuje pod pseudonymem Blexbolex. V průběhu celého odpoledne bude zároveň možné navštívit výtvarnou dílnu s knihami nebo se zapojit do workshopu japonské vazby knih.

V neposlední řadě bude na akci možné seznámit se s ediční činností Knihovny Ústeckého kraje a Městské knihovny Louny. Vstup na festival LOOK! A BOOK! je zcela zdarma.

Jan Černecký, mluvčí Knihovny Ústeckého kraje

Mohlo by vás zajímat: Měsíc po revoluci MHD. Vadí zpoždění, bývá hlavně u spojů ze Střekova. Co změny?

Ústečané stále bojují se změnami v městské hromadné dopravě. | Video: Deník/Jan Pechánek