V roce 2006 obsadili Pepíci v tabulce nejčastějších jmen krásné čtvrté místo (211.317). V tabulce "NEJ" několikkrát vedl Jiří (296.090), následoval Jan (293.938), Petr (272.135). Za tři roky byli Josefové mimo desítku. Dnes malého  Pepíčka ve školce jen tak nenajdete. V módě je Adam, Filip, Vojtěch. Ale pozor! Slavných Josefů máme skutečně dost především mezi umělci a sportovci.

Kdo by neznal držitele zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Josef Masopust tuto trofej přebíral v roce 1962. Josef Bican, byl označován za nejlepšího střelce 20. století spolu s Pelem a Uwe Seelerem. Josef Váňa vyhrál několikrát Velkou pardubickou, hokejista Josef Golonka porážel Rusy na ledě i mimo něj. V televizi kraloval Josef Vinklář, Josef Kemr, Josef Abrhám, Josef Bek. Každý školák zná Josefa Ladu.

Radovánky MŠ Pomněnka v Ústí nad Labem.
Děti z Mateřské školy Pomněnka si užívaly nejen zimní radovánky

Víte, že v roce 1964 obsadil Josef Zíma v anketě Zlatý slavík 3. místo? Víte, že Josef Hlinomaz by v říjnu oslavil neskutečných 111 let? Jsem rád, že můj soused se jmenoval Josef, jeho vnuk je Pepa, je to moc šikovný kluk.

Můj táta byl také Josef, bydlel ve Všebořicích, 19. března vyndal harmoniku ze skříně a mamince hrál celý den. Pepíci, užijte si svůj den! Venku je přeci jaro…

Miroslav Vlach

Mohlo by vás zajímat: Cestující v Ústí jsou po přečíslení linek zmatení. Dopravní podnik kritiku čekal

Zdroj: Deník/Jan Pechánek