Ve středu 28. února se v Knihovně Ústeckého kraje uskutečnila Konference pro lepší angličtinu s podtitulem Meet. Share. Inspire. Konferenci určenou pro aktivní učitele angličtiny uspořádalo Evropské centrum jazykových zkoušek ve spolupráci s Cambridge University Press & Assessment a Knihovnou Ústeckého kraje. Záštitu nad celou akcí převzala členka Rady Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková.

Konference pro lepší angličtinu byla poprvé realizována v roce 2022 v Českých Budějovicích, kde se uskutečnila i o rok později. Letos se pak organizátoři rozhodli tento úspěšný formát postavený na sdílení zkušeností a příkladů dobré praxe přenést i do dalších krajských měst.

Studenti Gymnázia Jateční na MČR v halovém veslování na trenažéru.
Studenti Gymnázia Jateční přivezli z MČR ve veslování na trenažéru 13 medailí

Konferenci v Ústí nad Labem slavnostně zahájila krajská radní Jindra Zalabáková spolu s ředitelkou Knihovny Ústeckého kraje Janou Linhartovou, ředitelem Evropského centra jazykových zkoušek Davidem Schaffelhoferem a zástupkyní Cambridge University Press & Assessment Františkou Lutterovou.

Pro účastníky byl připraven bohatý odpolední program plný inspirativních seminářů a workshopů vedených tuzemskými i zahraničními odborníky. Nechyběla ani prezentace nových učebnic a dalších moderních výukových materiálů. Konference v ústecké knihovně se zúčastnilo více než sedmdesát učitelů angličtiny ze základních a středních škol z celého Ústeckého kraje.

„Větší vzdělávací akce pro vyučující angličtiny se obvykle odehrávají v našem hlavním městě, a angličtináři v regionech tak bývají o takové příležitosti ochuzeni. Proto jsme se rozhodli zorganizovat vlastní konferenci a přinést ji do několika měst. Je skvělé vidět tolik nadšených vyučujících z ústeckého regionu a věřím, že touto akcí zakládáme tradici na další léta,“ hodnotí konferenci ředitel Evropského centra jazykových zkoušek David Schaffelhofer.

Nehoda v Neštěmicích.
V Neštěmicích boural náklaďák s osobákem, řidička skončila v nemocnici

Konferenci si pochvalovala i radní Jindra Zalabáková, která ji okomentovala slovy: „Jsem ráda že v Ústeckém kraji dáváme vzdělávání širší rozměr a jednou z forem je i pořádání této konference. Věřím, že zástupci škol zde najdou inspiraci a propojení. Děkuji všem, kteří se na organizaci Konference pro lepší angličtinu podíleli.“

Jan Černecký, mluvčí Knihovny Ústeckého kraje

Mohlo by vás zajímat: Stavba lávky přes Labe začne nejpozději v červenci. Bude naproti Mariánské skále

Zdroj: Janni Vorlíček