První z nich, s příznačným názvem Mr. & Miss Malfini, je jedinečný svým celosvětovým přesahem. Právě v úterý 29. listopadu spouští firma prodej originálních triček nové kolekce „Charity & Fashion“ s netradičně vyobrazeným ilustrovaným symbolem orla, který je už přes dvacet let v logu společnosti. Triko v jedinečném designu mohou zakoupit zákazníci Malfini na e-shopu, přičemž prodej bude probíhat nejen v České republice, ale také na evropských trzích, kde má firma své obchodní aktivity.

Výtěžek z prodeje bude následně firmou vždy zdvojnásoben a využit v rámci charity. V České republice věnuje Malfini částku onkologickým pacientů, kterým pomáhá již od roku 2011. Zisk z prodeje na ostatních trzích věnujeme organizaci ADRA, se kterou také dlouhodobě spolupracuje při vzdělávání dětí v zahraničí. Projekt Mr. & Miss Malfini má dlouhodobý charakter, který bude firma v rámci své společenské odpovědnosti dále rozvíjet.

Druhým z charitativních projektů, který naopak v daný den vyvrcholí, je grant s názvem „Malfini pomáhá“. Na základě avíza zaměstnanců obdrží desetiletý Martínek z Děčína, který bojuje se vzácným genetickým onemocněním ledvin a řadou dalších nemocí, finanční částku 30 tisíc korun nejen k úhradě plateb za dopravu do speciální školy, ale také k zakoupení potřebných rehabilitačních pomůcek. Obnos navýší individuálními dary také sami zaměstnanci.

Marie Logrová