"Jak to tak bývá naprosto nečekaně a neplánovaně, byly dobré podmínky. Jakmile jsem měl na Vaňověm pěknou výšku (1300m nad mořem), odhodlal jsem letět po větru na výlet. Zpočátku ale bylo nutné se vyhnout zakázanému letovému prostoru nad Miladou kvůli hasičským letadlům. Nad dálnicí jsem našel pomalý stoupavý termický proud, který mě dostal nad 2000m nad mořem a nad Milešovkou jsem už jen dotáčel mojí rekordní výšku 2550 metrů nad mořem," řekl paraglidista Karel Filip, který pochází z Proboštova u Teplic.  Výhledy si nafotil i mobilem.

Zdroj: Youtube

"Do Mostu to už bylo kochání stále vysoko nad zemí a pak už jsem k večeru jen přeletěl jezero Most, nafotil jsem si ty výhledy i telefonem. Další cíl byl se co nejvíce přiblížit Proboštovu, abych měl odvoz do Ústí. Bohužel byl vítr moc silný a k večeru termika už slabší a tak jsem se proti větru neprosadil a skončil jsem u Duchcova. Díky tátovi za odvoz a ženě a 5 měsíční dceři za trpělivost! Snad ještě něco pěkného v našem kraji stihnu, ale dny se už začínají pomalu krátit," dodal. (mm)

Originální Ztracená show naplnila letní kino, dívky a dámy roztančily emoce i nové hity.
Originální Ztracená show naplnila letní kino, dívky roztančily emoce i nové hity
Zdroj: Youtube

Paragliding je letecký sport, při kterém se startuje z kopce rozběhem, nebo z roviny pomocí vlečného zařízení. Provozuje se za pomocí padákového kluzáku. Zkušený pilot může plachtit díky využití stoupavých vzdušných proudů. Stoupavé proudy mohou být "mechanické", když se proud vzduchu zdvihá o terénní překážku (svahování), nebo termické, když vzduch ohřátý od zemského povrchu stoupá vzhůru (termika).