Trend přesunu zájmu spíše k městským závodům se statisícovými či milionovými rozpočty se bohužel nezastavil, cestu na Střížovický vrch si pár desítek běžců přesto našlo. Z toho polovinu tvořili účastníci kratších doprovodných běhů (především díky vychovateli z dětského domova na Severní Terase, p. Pulchartovi).

Vítězem hlavního závodu se stal, jako v posledních letech již tradičně, Petr Zuda. Zvlněnou trať 8,2 km zvládl za necelou půlhodinku. Za ním pak doběhli Radek Steklý a Jiří Masorsič. Brambory „v dárkovém balení“ (cenu pro čtvrtého v pořadí) si odvážel asi nejvzdálenější účastník, Vladimír Vacarda.

Jarmila Sobecká byla jedinou ženou na startu, každopádně je důležité zdůraznit, že předvedla vynikající výkon a v absolutním pořadí doběhla jako pátá. V kategorii žactva (2,7 km) byla nejrychlejší Petra Zudová, na 700metrové trati mladších dětí zvítězil Václav Jirásek a v čase pod 3 minuty doběhl ještě i Stanislav Gaňo.

Po vyhlášení vítězů následovala bohatá tombola a na závěr byli účastníci pozváni na další běh, který uspořádáme 28. října u rybníků nedaleko (při východním okraji) Chlumce.

Vladimír Růžička