Po několikaletém úsilí a nakonec ročním odkladu už domluveného koncertu se ústeckým pořadatelům přeci jenom podařilo domluvit se s vedením divadla Semafor na nastávajícím koncertním vystoupení. Při tom divadlo dělá pouze dva zájezdy mimo Prahu za divadelní sezonu. Ve čtvrtek 23. března 2023 tedy v ústeckém Domě kultury uvidíme od 19.00 ojedinělý koncert divadla Semafor s jeho dvěma hlavními protagonisty.

 

Co říkají oni: Jitka Molavcová odpovídá na naše otázky.

 1. Waldemar Matuška se vždycky u nás ptal z podia diváků KAM ÚSTÍ NAD LABEM? Jak byste mu odpověděla Vy? Labe ústí do Severního moře. Ale Ústí nad Labem? To je přece jendo z mých nejmilejších měst, kam se vždycky ráda vracím. 

 2. Jaký je váš nejoblíbenější duet?

Je to duet Jonáše a Melicharové "To je láska".

 3. Jaký je rozdíl při boji proti blbosti za socialismu a nyní?

Ztotožňuji se s myšlenkou Jiřího Suchého, že:

Dneska je to mnohem lepší, než dříve, ale horší, než ksem čekala…

 

Jiří Suchý odpovídá na naše otázky .

1. Kdy jste se naposledy s Jitkou Molavcovou pohádal?

My se nehádáme. Takže nikdy.

2 Co vaše nejoblíbenější jídlo? Umí Žofie Melicharová vůbec vařit? Dělá báječné knedlíky s vajíčkem.

3. Jaký je rozdíl při boji proti blbosti za socialismu a nyní?

Jediný rozdíl, který vidím, je ten, že když člověk mluví o blbosti současné, nemusí se bát, že ho za to zavřou.

 Co řekli o nich:
Jitka Molavcová je obdivuhodná. Pokud někdo dokáže s takovou veličinou jako je Jiří Suchý, vytvořit úplně vyrovnanou dvojici, už to o něčem vypovídá. Jitka má několik vlastností, které se u hereček tak často nevyskytují. Především smysl pro humor a schopnost sebeironie, velkou muzikálnost a cit pro swing a navíc ještě dobré srdce.
Marek Eben

 Divadlo Semafor je pro mě od jeho počátku spjato se jmény Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Od jisté doby-po tragickém Šlitrově odchodu – se po boku pana Suchého začala objevovat Jitka Molavcová. Jitka, která nejenže Jiřího Šlitra na jevišti nahradila, ale vnesla do Semaforu jistý druh humoru, který vychází až od Cherlie Chaplina. Ona ve svých komických rolích svým nábojem humoru výborně doplňuje Jiřího Suchého.
Bohumil Hrabal

 To se nestává každý den, aby se nalezli dva, kteří se vzájemně doplňují a umocňují. A tady silnou ženskou stránkou Suchého je Molavcová a silnou mužskou stránkou Molavcové je Suchý. Jsouce takto osudem obdařeni, mohou vesele společně i sólo psát, hrát, zpívat a tancovat. Nezbývá než jednoho druhému upřímně přát. Vždyť koneckonců ovoce z toho šťastného spojení máme my, diváci.
Miloš Kopecký

 Takže ve čtvrtek večer v 19.00 v Domě kultury v Ústí nad Labem!

Josef Vejlupek