Nahradila ji tehdy neznámá kanadská zpěvačka Celine Dion a soutěž vyhrála. V roce 2008 se obě potkaly v Praze a záměnu si vysvětlovaly. Zástup slavných mužů se ji klaněl až zemi. Štěpán Rak, Karel Svoboda, Miloslav Šimek, Karel Vágner, Zdeněk Rytíř, Jan Nedvěd, Karel Zich. V úterý 28. května bylo plné divadlo, ona s noblesou pracovité krajkářky rozdávala radost nadšeným divákům.

Lenka v ústeckém divadle byla poprvé, chválila akustiku, po chvilce představila dva mladé hudebníky. Za klávesami seděl Petr Svoboda, na keltskou harfu, píšťalu a akordeon hrál Sean Barry. K dlouhé nařasené sukni přidala bílé tenisky, nasvícenou scénu doplňovaly dvě stylové kytary.

"Prozatím kytary nesbírám, doma jich mám ale osm, každá je jiná. Seana znám skoro dvacet let, úžasně hraje na starou harfu, česky se naučil přes jídelní lístky. Petr tu má premiéru, celý se třese, ale jinak je fajn. Miluji film Statečné srdce, Gibson je skvělý herec, ale ta hudba je tam prostě fantastická," tvrdila zpěvačka.

Rychle se dostala do potřebného tempa, zpívala francouzky, anglicky a česky, krátce zavzpomínala na Zdeňka Rytíře, Karla Zicha a Franciska Cabrela, od kterého převzala písničku Zamilovaná. Byla vtipná, plná pozitivní energie, keltská balada vyrážela dech, písničku Za všechno může čas zpíval celý sál.

Potom se krátce uklonila a pozvala diváky na autogramiádu. Celý sál povstal, dlouhým potleskem vyprosil přídavek. Lenka Filipová byla svělá.

Miroslav Vlach