Architekt Josef Slíva prý navrhl nové řešení, realizace proběhla v letech 1969-1971. Zvláštní oblouková střecha, hlediště pojme cca 5000 diváků. Panečku, celé město žilo filmem, fronty u kasy nebraly konce, pořadatel často hlásil vyprodáno. V noci byly přistaveny před kinem zvláštní autobusy, hodně lidí chodilo domů pěšky. Když porovnám ceny vstupenek tenkrát a dnes, musím se jenom smát. Dlouho jsem měl v šuplíku plakát z filmu Old Shatterhand, to byl tenkrát trhák, a co teprve Čelisti.  

Dnes si letní kino můžete zařídit na zahradě, digitální technologie je prostě fajn. V létě se báječné filmy promítaly před divadlem, u vody, před nákupním střediskem ve Všebořicích, nebo třeba na hřišti v Koštově. Letošní novinkou je filmové léto na UJEP. Každý čtvrtek v 17.30 hodin můžete zdarma sledovat zaručený trhák z plážového lehátka, nebo z deky. Jiří Bartoška nabídne  14. července Teorii tygra, film, který musíte vidět. Eliška Balcarová překvapí nebývalou péčí o manžela, Jakub Kohák miluji psy, Iva Janžurová rozdává králíky a pečuje o prázdný hrob. 

Druhý den v pátek 15. července se letní kino představí v Chlumci filmem Srdce na dlani. Česká romantická komedie z roku 2022 je plná skvělých herců, divákům se představí i Bolek Polívka, který nedávno v Karlových Varech převzal  zvláštní cenu. Od čtvrtka má být zase teplo, tak neseďte doma a spojte odpolední procházku s noční kulturou. Letní kino přeci voní. 

Miroslav Vlach