Revoluční tričko Basic Recycled v nestárnoucí černé a bílé variantě je střihově stejný produkt jako tradiční must have kousek - BASIC, který je vlajkovou lodí firmy. Jeho výjimečností je však 30procentní podíl mezinárodně certifikované recyklované bavlny, což nabízí málokterý konkurent. Tričko s recyklovanou bavlnou tak doplňuje stávající kolekci produktů vyráběných z recyklovaných PET lahví.

Použitá recyklovaná bavlna pochází z postindustriálního textilního odpadu – zbytky látek, ořezky, zbytky příze z výroby. Vlákna získaná z těchto zbytků se společně s novými vlákny spředou do přízí, které se použijí pro výrobu plošných textilií. Díky tomu snižuje Malfini množství materiálu, který by jinak skončil jako nepotřebný a nevyužitý odpad.

Osadu založenou Němci na odlehlém místě v kopcích Češi po válce nedokázali vzkřísit. Snímky z vlastivědné vycházky v květnu 2023.
K zaniklému Vitínu vede zelená. Nadšenci sem vysekali stezku a přespávají tady

Ústecká firma Malfini se tak svým krokem znovu přiblížila k vytčenému cíli: být nejen evropským lídrem v reklamním textilu, ale především být v daném oboru lídrem v udržitelnosti a zachovávat principy cirkulární ekonomiky. GRS certifikát, který recyklované produkty Malfini mají, je nejpřísnější mezinárodní osvědčení pro recyklát, sleduje celý dodavatelský řetěz, nároky nejen na materiál, způsob výroby, ale i nároky etické a sociální.

Marie Logrová

Výstava obrazů sestry z kardiochirurgického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Milady Němcové. (na snímku)
FOTO: Sestřička „přes srdce“ maluje ze srdce, ve špitále pracuje již 26 let