Ty zhudebnil sám Marek Eben, zaranžovat je vypomohli David a Kryštof Ebenové, k jejich hlasům i hlasu Marty Kubišové se i celkem logicky přidali ti z nejlepších: Dalibor Štrunc na cimbál, Ingeborg Žádná na violoncello i violu da gamba, excelentní muzikant Petr Hapka na niněru a hudebníky doplnil mužský sbor Schola Gregoriana Pragensis. A to ovšem ne náhodou, neboť tento vážený soubor totiž vede právě David Eben, tedy ten nejstarší ze slavného sourozeneckého hudebního tria.

| Video: Youtube

A pro posluchače ještě jedno malé překvapení . Jeden ze spoluhráčů Bratrů Ebenů Deníku prozradil, že příští rok – a to nejspíše již zjara - se můžeme také těšit na zbrusu nové Ebenovic album, které již pomalu ale jistě vzniká.

Ale ještě ke „staronové“ hudební radosti společně s Martou Kubišovou: Celkem 15 svátečních částí evangelií sv. Lukáše a sv. Matouše tak dostalo díky zmíněným hudebníkům, sboru, zpěvákům i zpěvačce citlivě moderní podobu a báječnou interpretaci.

Reedice unikátního vánočního alba přitom obdržela i sedm obzvláště vhodně vybraných bonusů. U hudební společnosti Supraphon tak vychází na LP, s bonusy i na CD a ovšem taktéž digitálně.

Radek Strnad