Letošním tématem je "AIAI", tedy člověk a jeho propojení s umělou inteligencí v audiovizuálním umění. Vizuální identita vznikla za pomoci nekonečných rozhovorů s AI chatovacím nástrojem Chat GPT, se kterým jsme vytvořili zadání pro AI grafický nástroj Midjurney, ve kterém jsme vytvořili desítky výstupů, které jsme nepoužili. Tématem vizuální identity se tak stává sám člověk, jeho zadání a učení se nového AI jazyka.

Letoun Boeing 747. Ilustrační foto.
Letadlu Boeing 747 prasklo sklo, u Ústí muselo vypustit 110 tun paliva

 Festival proběhne v Ústí nad Labem od 6. do 9. září, v Drážďanech od 8. do 10. září a pražské ozvěny proběhnou v Kině Kavalírky od 13. do 16. září. Divácká akreditace stojí do 31.srpna pouhých 240 korun. Zvýhodněná akreditace stojí do 31.8.2023 pro studenty, seniory a ZTP stojí 150 Kč. Akreditace ZDE v předprodeji.

Jezero Milada u Ústí nad Labem.
Bude vedro. Vykoupat se můžete v Brné či na Miladě. Chabařovice hlásí zákaz

Propojení české a německé kultury a podpora středoevropského dialogu v oblasti audiovizuální tvorby je jedním z hlavních cílů festivalu. Zasazení ELBE DOCKu do německého Saska, českého Ústeckého kraje a Prahy má za účel podněcovat rozvoj kulturní infrastruktury a  filmového publika v pohraniční průmyslové oblasti, která byla v tomto směru dlouho zanedbávána. Partnerství s Německem pak do festivalu vnáší další rozměr mezinárodní spolupráce, která má potenciál vzájemně inspirovat kulturní dění v obou regionech v dlouhodobém horizontu. (mm)

Mohlo by vás zajímat: Kdy zmizí ostuda Ústí? "Díru" na náměstí v centru města řešilo i ministerstvo

Zdroj: Janni Vorlíček