V úterý 3. prosince byl taneční parket restaurace U Kastnerů odpoledne obsazený do posledního místečka. Mikulášská zábava patřila těm dříve narozeným, k poslechu a tanci hrála skupina Old Boys. Vysoký Mikuláš naděloval všem plyšové postavičky, nikdo nemusel dokazovat, že nezlobil, básničky nebyly povinné. Všetečný andílek utíral slzy dojatým mužům, čertík si hlídal ocas a několikrát vyplázl jazyk na kytaristu, který jej lákal na pódium.

Soutěž o nejlepší přenosnou sváteční dekoraci vyhrála paní Lenka Vávrů, která na stůl mezi parádní věnečky postavila malý betlém. Nejlepší tanečník se nevyhlašoval, ale velkým favoritem na tento titul by zcela jistě byl pan Václav, který za dvě hodiny vyzval k tanci snad deset krasavic. "Tancuji rád. První taneční jsem prožil s kamarády v osmnácti, v šedesátce jsem absolvoval další kurz pro dospělé v Kulturním domě v Ústí. Většinou doprovázím přítelkyni, která stojí na pódiu před mikrofonem, někdy zajdeme na klasický ples. Hezký bývá třeba v Chlumci. Tady je to vždycky fajn, plný sál, nikdo se nemračí," vysvětloval zkušený "Barišnikov".

Když se ozvala z pódia písnička Ewy Farné "Boky jako skříň", zpívali všichni a servírky za výčepem se kroutily, jako kdyby měly dva prsty v zásuvce. Každý bude jednou starý, ale to neznamená, že musí sedět u televize a hltat nekonečné seriály. Přijďte si třeba zazpívat vánoční koledy. Nevíte kdy? Přeci 11. prosince v 18:00. Trmičtí senioři už ladí vysoké "C".