Soutěž je určena dětem starším deseti let, tedy žákům čtvrtých až osmých ročníků základních škol, rozdělených do dvou věkových kategorií. Cílem této akce je přispívat ke zvýšení efektivity dopravně výchovného působení, správnému a bezpečnému chování dětí v silničním provozu, ke snižování dopravní nehodovosti a zlepšování techniky jízdy na kole v dopravním provozu.

Soutěž je rozdělena do dvou částí, kdy žáci prokazují teoretické znalosti pravidel silničního provozu a v druhé části soutěže provádí  praktická cvičení ve zvládnutí jízdy na kole v simulovaném silničním provozu. Nedílnou součástí celé akce je zvládnutí první pomoci při úrazech v dopravě.

Snímky z místa.
Bývalý zlatý fond: Odpadky, špína a výkaly. Takhle se žije v Hrnčířské ulici

Okresního kola se zúčastnilo padesát dva žáků z osmi základních škol. Přivítání všech zúčastněných se ujal radní města Ústí nad Labem Jiří Horák, který také celý závod odstartoval.  Vítězem okresního kola v obou kategoriích se stala Základní škola E. Krásnohorské a tím postupuje do krajského kola této soutěže.

Nejlepší žáci obdrželi poháry, diplomy a věcné ceny, které pro ně věnovalo vedení města. Na celou soutěž dohlížel regionální manažer Besipu. Záštitu nad celým kláním držel primátor Statutárního města Ústí nad Labem Petr Nedvědický.

Jan Novotný, MP Ústí n. L.

Mohlo by vás zajímat: Ústečané očekávají podzim s obavami. Blíží se dvouletá uzavírka Benešova mostu

Zdroj: Se souhlasem Martina Mudrocha.