Děti zazpívaly tradiční i netradiční vánoční koledy a písně, přednesly básničku o hvězdičce, která se schovala v jablíčku a nechyběla ani píseň s úžasnou dramatizací. Naše mateřská škola se též zapojila do soutěže O nejkrásnější vánoční stromek, kterou pro mateřské školy uspořádal Magistrát města Ústí na d Labem ve spolupráci s hobbymarketem Bauhaus, který do soutěže poskytl krásné stromečky.

Povodeň v roce 2002. Velká voda v Ústí nad Labem dosáhla téměř na 12 metrů a čtvrť Střekov odřízla od zbytku města. Problémem byly i chybějící účinné protipovodňové zábrany.
Ústečanům ožily hrůzné vzpomínky. Povodeň v novém tisíciletí řádila několikrát

Náš stromek děti ozdobily vlastnoručně vyrobenými ozdobami a pojmenovaly ho „Vánoční Bodlinka pro Ježíška“. V soutěži se naše mateřská škola umístila na krásném druhém místě a já bych tímto ráda poděkovala všem, kteří pro náš stromeček hlasovali. Na závěr bych chtěla za celý kolektiv MŠ Pomněnka vyjádřit hlubokou soustrast všem, kteří přišli o své blízké během smutné tragédie na Filozofické fakultě UK a také lítost nad tímto činem. Pevně věřím, že se tato situace již nebude opakovat a příští Vánoce proběhnou v klidné a pokojné atmosféře. Úplným závěrem bych chtěla všem popřát pohodový, šťastný, úspěšný a hlavně lepší nový rok 2024.

Zuzana Vilímková

Austrálie - největší kamenný monolit planety zvaný Ayers Rock, dnes samozřejmě jménem Uluru.
Do středu Austrálie aneb výstup na největší kamenný monolit planety zvaný Uluru