V roce 1951 nastoupil do ústeckého divadla, kde působil jako operní zpěvák 39 let. Po roce 1989 spoluzaložil se spisovatelem Arnoštem Hermannem a dalšími autory Obec Spisovatelů Praha. Současně založil též Severočeský KLUB spisovatelů, jehož předsedou byl třicet let.

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem 2023.
FOTO: Ústí patřilo půlmaratonu, běhali profíci, amatéři i rodiny s dětmi

Vydal kolem čtyř desítek knih a to romány, novely, detektivní povídky, pohádky. Napsal také ale i rozhlasové hry, aforismy, recenze nebo novinové sloupky. Mezi jeho díla patří například „Divotvorce", „A bůh si zastřel tvář“, „Veronika vražednice" nebo mezi čtenáři velmi oblíbená knížka „Vážení truchlící a ostatní hosté“, která se dočkala čtyř vydání.V roce 2008 mu byla udělena Cena primátora města Ústí nad Labem za přínos ústecké kultuře. Je nositelem řady literárních cen a spoluautorem několika sborníků.

Festival Energie pro kulturu v ústeckém Letní kině. V pátek návštěvníkům akce zahrála kapela Olympic, Anna K. a Michal Hrůza.
FOTO: Festival Energie pro kulturu bavil Ústí, hrála legendární kapela Olympic

Přejeme panu Muškovi k narozeninám hodně štěstí a zdraví! Máme radost, že se 10. října u nás uskuteční křest jeho nové knížky aforismů "Roštěnky a nevoněnky".

Knihovna Ústeckého kraje

Mohlo by vás zajímat: Městští architekti zkulturní ulici mezi Baťou a Labem. Přispět může každý

Zdroj: Janni Vorlíček