"Kolo mám připravené na zítra. Jsem domluvená se slavnou triatlonistkou z Teplic Alenou Vrátnou, že se projedeme kolem Milady. Maminka ( Bedřiška Kulhavá) oslaví v prosinci 89 let, sedí doma, nikam nevychází, doporučené pokyny dodržuje."

Atletku Bedřišku Kulhavou zná snad každý Ústečan, v roce 1960 byla na OH v Římě, běhávala hlavně 800 m, za svou bohatou sportovní kariéru získala 28 republikových titulů. 

Na parkovišti pod hradem stály pouze tři auta, za dvě hodiny na stezce jsem potkal jednu maminku s kočárkem a dva pejskaře. Jejich čisté roušky svítily na padesát metrů, pouze zelený mužík ve větvích provokoval vládu, ale ten byl z plastu. Zahrady byly uklizené, stromy u řeky měly jarní sestřih, na několika místech mne za plotem překvapila velikonoční výzdoba. Slunce se opravdu snažilo, ale stejně tam bylo nějak smutno. Chyběli mi tam rozesmátí běžci, děti na kolech pod dohledem statečných dědečků a zamilované dvojice směřující do Srdíčka. Ten zatracený koronavirus to všechno popletl, jaro přeci má být plné barev, vůní a lásky.