Ve dnech 6.- 7. dubna se v nově zřízené herně uskutečnil Finálový turnaj o Mistra ČR družstev v technických disciplínách na malých stolech. Město Ústí nad Labem reprezentovala trojice BC LakoPlastu ve složení Martin Vedral, Martin Mrkvička a Vlastislav Tauterman. Soupeři přijeli z Bohumína, Havířova a Náchoda. V sobotu se hrálo semifinále, v neděli finále Ústí - Náchod. Zlaté medaile si na krk navlékli domácí borci. Kapitán Vedral poskytl Deníku krátký rozhovor.

V Trmicích byla herna menší, jak si zvykáte na nové podmínky? 
Tohle je spíše otázka na předsedu spolku Jirku Skribu. Ten to tady drží. Jsou tu tři velké stoly (vytápěné) a čtyři malé. Kdo kulečník trochu zná, umí si představit to stěhování. Pomalu si zvyká i veřejnost, každý čtvrtek je otevřeno pro případné zájemce, na tabuli je rozpis odborného dohledu. Připravujeme ještě dva pool stoly, v provozu budou po prázdninách.

Ludmila Šolcová o dračích lodích a spoháry ze soutěže.
Na dračí lodě zve Ludmila Šolcová. Závody plavidel budou v ústeckém Vaňově

Vyhráli jste. Gratuluji!  Viděl jsem ten krásný pohár, je tam také štítek z Ústí nad Labem?
Tohle není republikový pohár za vítězství družstva, to je putovní cena z Dunajského poháru. Přivezli ho hráči z Bohumína, loni ho vyhráli. Náš štítek tam není, ale v roce 2011 jsme republikovou soutěž družstev vyhráli, to bylo ještě ve Všebořicích, a jeli jsme do Vídně. Tam jsme neuspěli. Dunajský pohár se hraje od roku 2006, letos se uskuteční v Německu. Zúčastňují se pouze tři státy. ČR, Rakousko, Bavorsko. Termín ještě neznáme.

Fotografie Karla Chotka z roku 1888, na nichž jsou zachyceny interiéry dnešní národní kulturní památky kostela sv. Floriána v Ústí nad Labem – Krásném Březně.
Muzeum objevilo unikátní snímky nafocené hrabětem Karlem Chotkem

Jak jste se stal kulečníkovou jedničkou v Ústí nad Labem?
(smích) Prostě hraji kulečník dost dlouho a stále mě to baví. Začínal jsem v hospodě, jako každý. Prošel jsem různými soutěžemi, od roku 2006 hraji tu nejvyšší. Medailí mám doma dost, titul Mistra české republiky jsem získal 6x. Hraji s tágem zn. ADAM, je to japonský výrobek. Zásadní je klid, perfektní stůl a dobrá příprava. Na soupisce máme momentálně dvaatřicet jmen, na věku nezáleží. Zkuste to také, rádi poradíme. 

Miroslav Vlach

Mohlo by vás zajímat: Řidiči, pozor v Ústí. Klíšskou čekají semafory, z Londýnské bude jednosměrka

Zdroj: Martin Mudroch