„Na seznamu máme na 50 skladeb, těch kapel, který máme rádi a užíváme si je spolu s našimi fanoušky, je ještě mnohem víc. Jsou to třeba i Pink Floyd, The Who nebo The Moody Blues,“ prozradil Pavel Nepivoda, kytarista, klavírista a zpěvák i lídr The Boom. A doplnil: „Od každé z nich jsme si proto vybrali pár největších hitů, ale možná i proto, že hned dvě pětiny Nepitch Bandu tvoří dvě čtvrtiny The Boom (tedy Pavel Nepivoda a Hynek Verner), tak je těch Beatles na našem koncertním seznamu asi nejvíc.“

Ovšem zbytek Nepitch Bandu se tomu vůbec nebrání, nejmíň asi excelentní klávesista Michal Mareček, který Beatles celoživotně miluje a nakonec vlastně i baskytarista Tomáš Olšan, ten zas nejvíc tíhne k Rolling Stones i tvrdší bluesové hudbě. „Proti ale vůbec není ani spíš alternativněji založený kytarista David Bendel. Ten se zase už v roce 1991 objevil jako výpomoc na prvním koncertě The Boom ještě v tělocvičně ústeckého Gymnázia Jateční,“ doplnil Pavel Nepivoda. „Koncert na Královce začne v pátek 25. února od 19.30 hodin a bude tak dlouhý, jak to jen půjde. Zazní po dlouhé době i jedna nově nazkoušená skladba, to možná bude pro někoho i překvapení,“ doplnil kolegu bubeník i zpěvák Hynek Verner.

Těší ho, že jak se situace kolem Covidu-19 uvolnila, má Nepich Band najednou dost koncertů. „Zahrajeme si třeba 14. května na Ústeckém pivním Jarmarku pořádaném u OC Forum anebo na střekovském hudebním festiválku Mezi Dvorci 28. května. No a máme taky v plánu začít konečně dělat na vlastních písničkách,“ doplnil Hynek Verner.

Pavel s Hynkem i kolegy z The Boom i symfonickým orchestrem pak také zvou fanoušky i blízké na tradiční populární letní koncert The Boom 11. června do zahrady u vily Českého rozhlasu Sever.

Radek Strnad