Soutěže se zúčastnilo přes 1 000 startujících ze 6 zemí Evropy a své síly poměřily týmy v devíti divizích ve dvou blocích – Cheer (stavění živých pyramid, akrobacie) a Dance Performance (tanec s pomy a hip hop).

Do Prahy jsme vyjeli s týmy z Ústí nad Labem, Teplic a Jílového, kde má náš klub své pobočky a kde se snažíme dětem smysluplně vyplňovat volný čas. Po dvouleté covidové odmlce si naši svěřenci mohli konečně opět zasoutěžit naživo přímo před diváky a pro některé to byla v této živé podobě dokonce úplně první soutěž v životě.

Náš sportovní klub Basta Cheerleaders si z tohoto sportovního klání přivezl celkem 5 zlatých, 4 stříbrné a 2 bronzové medaile!
Velká pochvala patří především Karče Marešové, která v kategorii individual, ve velké konkurenci vybojovala 1. místo a tým doubles dance free style mini ve složení Veronika Dragonová a Sofie Němcová, které rovněž získaly zlatou, dále stříbrnému teamu doubles performance hip hop senior ve složení Věrka Mikešová a Kateřina Šlitrová a Klárce Skálové za bronz v seniorské kategorii individual! Pochvalu si zaslouží i team Basta Princesses z Jílového, který startoval na takovéto akci v novém složení vůbec poprvé a z 11 účastníků obsadil moc pěkné 6. místo.

V neposlední řadě také velké díky všem klubovým trenérům a asistentům, za přípravu svých svěřenců a městu Ústí nad Labem za celoroční finanční podporu.

„Příprava na tuto soutěž byla pro všechny velmi náročná z důvodu nepravidelné docházky cheerleaders kvůli, karanténám, nemocnosti našich cheerleaders a jiným, dalším omezením a někdy i z důvodu nepochopení důležitosti této přípravy ze strany rodičů,“ zmínila hlavní trenérka střediska Teplice, Kateřina Šlitrová.

Sportovní cheerleading je týmový sport plný tance, živých pyramid, akrobacie, vyhazovaček, od roku 2021 je zařazen i mezi olympijské sporty.

Pokud by měl někdo zájem se k nám přidat, tak se může přihlásit celoročně, a to v tréninkových střediscích v Ústí nad Labem, Teplicích a Jílovém.

Nyní se náš klub připravuje na soutěž v Pardubicích a Novém Jičíně, a hlavně na připravované mistrovství České republiky 2022, které proběhne začátkem června v Praze.

Radka Bandasová - šéftrenérka Basta Cheeleaders