YMCA v Ústí nad Labem zahájila svou činnost v roce 1998 organizováním zájmových klubů a kroužků a pořádáním letních táborů v přírodě a sportovních akcí. „Realizujeme vzdělávací, zájmové a výchovné projekty  s obecně prospěšným dopadem na rozvoj místního regionu. V oblasti prevence a péče o děti a mládež nabízíme různorodé programy a volnočasové aktivity. Provozujeme pro ně dětskou skupinu, mateřské centrum, sociální službu a taneční studio s výukou klasického tance,“ řekla Pavlína Hušková, ředitelka YMCA Ústí nad Labem. Jak dále během poděkování uvedla, finanční částku  25 237 korun využijí na úhradu výdajů spojených s provozem organizace. „Nabízejí se hned tři možnosti, a to provoz sociální služby nízkoprahového zařízení Orion pro děti a mládež, podpora volnočasových kroužků či provoz mateřského centra pro nejmenší.“ 

Současný stav hotelu Máj na Severní Terase.
Ústí požádalo stavební úřad o vydání demoličního výměru na hotel Máj

Krajská rada seniorů Ústeckého kraje se stará organizačně a metodicky o činnost seniorské populace, v rámci spolkového, kulturního, společenského, sportovního života v obcích a městech Ústeckého kraje. Jedná s primátory a starosty o podpoře seniorských klubů a jejich zapojení do komunálních aktivit. Vydává rovněž časopis Seniorské listy a provozuje stejnojmenné webové stránky. „Naše činnost tak společně se státními, krajskými, ale i neziskovými organizacemi doplňuje celkový systém aktivizace a péče o seniory. Finanční částku, za kterou sportující veřejnosti a Nadaci ČEZ děkujeme, proto použijeme právě na podporu seniorských aktivit v Ústeckém kraji a realizaci Krajského dne seniorů,“ uvedla za Krajskou radu seniorů její místopředsedkyně Věra Nechybová. Vypsaný symbolický šek má přitom faktickou hodnotu 25 291 Kč.

Zoo Ústí nad Labem.
Do ústecké zoo vyrazili předškoláci i prvňáčkové, k vidění byly žirafy i lev

„Jsme rádi, že naše  Oranžové kolo tradičně v Ústí nad Labem nezahálelo, což zde ostatně ani nebývá zvykem. A rádi jsem proto opět finančně podpořili další dvě významné místní organizace. Respektive veliké poděkování patří za nás všem, kteří se do jízd na oranžových handbike zapojili. Bez nich bychom přeměnit vyjeté body na faktické finanční částky, jež poputují na účty obou obdarovaných organizací pochopitelně nemohli,“ uzavřela Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

 Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy

Mohlo by vás zajímat: Senior po pádu na zem zemřel. Mladík, který ho bez důvodu strčil, si jde sednout

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín