V týdnu od 17. srpna tu pod širým nebem představí komedie Sen noci svatojánské a Benefice aneb Zachraň svého Afričana, hrabalovskou koláž Pábitelé a pro rodiny s dětmi Mikulášovy prázdniny následované letošní domácí novinkou, Bratrstvem kočičí pracky.

První představení z festivalu, komedie Sen noci svatojánské Williama Shakespeara, už hlásí naplněnou kapacitu. Těsně před vyprodáním jsou v této chvíli i Mikulášovy prázdniny, rodinný adaptace známé knihy v podání pražského Spolku Kašpar a nekorektní komedie Benefice aneb Zachraň svého Afričana. Pár posledních vstupenek zbývá na dvě představení hrabalovské koláže Pábitelé, nejnovější inscenace Činoherního studia. Polovina lístků je prodána na svéráznou autorskou variaci Bratrstvo kočičí pracky, jež našla inspiraci ve foglarovském světě Rychlých šípů.

Program:  

Divadelní zahrada 2020 5. ročník festivalu nejen o Shakespearovi 17. až 22. srpna 2020 zahrada Českého rozhlasu Sever, Na Schodech 10, Ústí nad Labem

Pondělí 17. 8. / 18.00 Lesní slavnost – zahájení festivalu Divadelní zahrada pořádá Les divokých sviní, vstup jen se vstupenkou na Sen noci svatojánské

Pondělí 17. 8. / 19.00 William Shakespeare: Sen noci svatojánské Nejslavnější Shakespearova komedie opět na Divadelní zahradě!

Úterý 18. 8. / 20.00 Bohumil Hrabal: Pábitelé Na co se napijeme? Na lásku! Na noci, který ještě přijdou! Na to, že jsme všichni v blázinci!

Středa 19. 8. / 20.00 Bohumil Hrabal: Pábitelé Na co se napijeme? Na lásku! Na noci, který ještě přijdou! Na to, že jsme všichni v blázinci!

Čtvrtek 20. 8. / 17.00 / HOST: Spolek Kašpar René Goscinny, Jean Jacques Sempé: Mikulášovy prázdniny Děti, vezměte svoje rodiče do divadla! Tentokrát se přeneseme ke břehům Loiry, na svahy mocných Vosgés, kde si vybudovali naši známí chlapci stanový tábor…

Pátek 21. 8. / 20.00 Ingrid Lausund: Benefice aneb Zachraň svého Afričana Pět herců, kteří se nebojí žertovat na citlivé téma. Divadlo na divadle. Humor na hraně.

Sobota 22. 8. / 17.00 Bohouš Š. Bidlo: Bratrstvo kočičí pracky Šokující odhalení! Tajemství, která neměla být nikdy vyzrazena!

Předprodej vstupenek je zajištěn na webu www.cinoherak.cz, v Informačním středisku města Ústí nad Labem v Paláci Zdar na Mírovém náměstí a ve všední dny od 14.30 do 18.00 na pokladně Činoherního studia. 

Petr Kuneš