„Její program se bude odehrávat až do 20.30 hodin, vstupné je dobrovolné. Na místě lze zakoupit trička s grafickými motivy plakátu Divadelní pouti, mnohé pobaví pouťové omalovánky, děti tu mohou malovat křídami na silnici a užít si své hřiště.

Chutné jídlo zajistí ústecký bezobalový obchod i cukrárna či kavárna Špajz, Ústecká pivotéka, Palačinkárna Moravany, bar El Contajner, občerstvení Bonviván nejen s bagetami, bistro U Plavčíka s grilovanými dobrotami, další stánky jsou v jednání,“ prozradil Jan Kvasnička z pořádajícího ústeckého kulturního spolku Kult, pořadatel blížícího se říjnové stejnojmenné tradiční ústecké podzimní kulturní události. Na Festival Kult, který bude opět nabitý zážitky z divadel i muziky, Ústecký deník každý rok s radostí diváky desítky let informuje.

„Pouť je podruhé, Dolní Zálezly bývaly vyhlášenou turistickou destinací. Program obsadí střed obce, její vedení nám vychází ve všem vstříc jako partner 2. festivalu pouličních divadel. Jeho generálním partnerem je Skupina ČEZ, partnery Státní fond kultury ČR i Tiskárna Slon. Díky nim je vstupné na akci dobrovolné,“ doplnil pořadatel. Program s množstvím divadélek, klaunem, akrobaty i dalšími radostmi bude moderovat Samuel Sekvoje.  

„Druhý Festival pouličních divadel má nabitý program. Nabídne klauniádu, loutková i činoherní představení, interaktivní výtvarné instalace, čtení na plovoucí lodi Marie, pestrou hudbu i závěrečné průvodové představení plné akrobatů a roztodivných pohyblivých konstrukcí. Program je pro děti i dospělé,“ láká i zve Honza Kvasnička. Doporučuje, aby si návštěvníci s sebou vzali deku na sezení. Kdo si bude chtít na chvilku odpočinout od divadla, tomu doporučí pěší výlet na Moravanské vodopády či na vyhlídku Mlynářův kámen. Čas na to bude, program trvá až do půl deváté večer. „Na pouť je možné dopravit se vlakem, který jezdí z Ústí nad Labem a Lovosic každou hodinu. Pojedete-li autem, máte k dispozici parkování u moštárny a v ulici Za vodárnou, ale počet míst je tu omezen. Po celý den bude v hodinových intervalech jezdit přívoz Církvice - Dolní Zálezly a zpět,“ upřesňuje organizátor pestré akce pro celou rodinu, který také odpověděl na několik dalších otázek.

Pro jaké věkové skupiny je druhá Divadelní pouť?
Myslím, že bavit se budou děti od nejmenších po dospělé. Klaun Bailoje nejen skvělý bavič, ale i úžasný akrobat, Jakub Folvarčný z Ústavu úžasu je mimořádně nápaditý vypravěč pohádek, génius slova, mistr improvizace a dvojsmyslů, které tak pobaví i dospělé, Geisslers Hofcomoediantem nabízí vtipné barokní příběhy ze života hraběte Šporka, Waxwing Theatre přivezou překrásné vlastní loutky i kulisy, v nichž nichž odehrají Rok Prasete a pak dokonce umožní divákům interaktivní hru ve čtyřech malých výtvarných šapitó.

Je to u vystupujících sázka na jistotu?
Většinou z nich už jsme se potkali u našich předchozích projektů.
Leadera divadla Matito Matija Solce diváci poznali  už v projektech Kar a Rat divadla Damůza a Fekete Seretlek. Jiná představení Ústavu úžasu mohli vidět v létě na lodi Tajemství. Waxwing
theatre byli před pár lety na akci Nábřeží žije a Jakub Gottwald naváže na své loňské čtení na lodi Marie.

Co bude vrcholem Divadelní poutě?
Pro každého to může být něco jiného, ale závěrečným představením je Vysoké snění divadla V.O.S.A. Je v něm použito šest zcela originálních strojů, které vycházejí z principů jízdních kol a velocipedů. Na technologické přípravě strojů se mimo jiné podílel i Josef Zimovčák, který na svém velocipedu objel doslova celý svět. Vznikly tak stroje, které mají vůbec největší vyplétaná kola v Evropě. Krom akrobatů na velocipedech v něm bude i závěsná akrobacie, žonglování a možná i nějaké ohně.

 

Od 13.00 do 20.30 hodin má Divadelní pouť v Dolních Zálezlech tento program:

13.00 Waxwing theatre – Rok prasete

14.00 Jakub Gottwald – Řecké báje a pověsti (čtení na jedoucí lodi Marie)

14.30 Geisslers Hofcomoedianten – Malé příběhy velkého hraběte - 1. část

14.45 Jakub Gottwald – Řecké báje a pověsti (čtení na jedoucí lodi Marie)

15.00 – 19.00 Waxwing theatre – Stínohry

15.30 Geisslers Hofcomoedianten – Malé příběhy velkého hraběte - 2. část

15.30 Jakub Gottwald – Řecké báje a pověsti (čtení na jedoucí lodi Marie)

16.00 Ústav úžasu – Cirkus Prdítko

16.15 Jakub Gottwald – Řecké báje a pověsti (čtení na jedoucí lodi Marie)

16:30 Geisslers Hofcomoedianten – Malé příběhy velkého hraběte - 3. část

17.00 Klaun Bailo

17.00 Jakub Gottwald – Řecké báje a pověsti (čtení na jedoucí lodi Marie)

17.40 Ústav úžasu – O nešťastném staviteli

18.30 Matija Solce a Filip Šebšajevič - Being Don Quichotte

19.30 V.O.S.A. – Vysoké snění

Radek Strnad