Začínalo se netradičně ve 14:00, každá dáma obdržela živou květinu, na stolech bylo občerstvení, dámská volenka se nekonala, ale muži se opravdu snažili. Ples byl zahájen předtančením tří osmiletých krasavic z STK Gebert, první ukázkou byla samba, následovala rumba, waltz a quickstep. Zkušení diváci ocenili potleskem nejen krásné šaty, upravené vlasy, zlaté střevíčky na podpatku, ale především držení těla, synchronizaci tanečnic a soulad s hudbou.

„Jen si nemyslete, je jim teprve osm let, tančí dva roky, ale už byly na několika soutěžích. Markéta, Emička a Leontýnka, tak se jmenují dívky na parketu,“ prozradila jedna z maminek Monika Salačová. Pro velký úspěch musely děvčátka přidávat.

Ústecký masopust
FOTO, VIDEO: Zabijačkové dobroty i soutěže. Ústí slavilo masopust

Potom se na parketu objevila dvojice, která mnohé diváky překvapila vybroušenou kvalitou, skluzem a ladným pohybem. Vojtěch a Veronika, třináctiletí žáci ZŠ předvedli nádherný waltz, tango, valčík a quickstep. „Tancujeme spolu necelé dva roky, pár akcí jsme už absolvovali, dokonce jsme byli stříbrní na mezinárodní taneční soutěži v Drážďanech. Veronika hraje ještě na klavír, má ráda lyže a baví ji školní olympiády. Já mám rád fyziku, chemii a matematiku,“ prozradil mladý tanečník.

Potom už parket patřil těm dříve narozeným. Průměrný věk se nezkoumal, všichni se těšili na tombolu. Ústecký Ples patriotů byl asi decentnější, dámské róby byly značkové, hudba podstatně dražší, ale v Trmicích to byla toková rodinná sešlost, kde se všichni znali a před odchodem domů si vzájemně přáli hlavně zdraví.