Nedočkavé krasavice už o Vánocích brouzdaly dlouze po internetu, pátraly po novinkách. V loňském roce prý vládla na parketu královská modrá, šedá a tmavě červená. Klasik by dodal, časy se mění, šikovné maminky už nemají šanci, jejich dcerky zajdou raději do půjčovny. Tam jim odborníci poradí, doporučí střevíčky, tvar kabelky, líčení. Samozřejmostí je živá hudba, předtančení, tombola a půlnoční překvapení. 

Maturitní ples Gymnázia a SOŠ Dr. Václava Šmejkala.
Podívejte se, takový byl maturitní ples Gymnázia a SOŠ Dr. Václava Šmejkala

Svůj ples chystají v Tisé, v Řehlovicích, v Dubicích, v Brné i v Chlumci. V pátek 12. ledna zahájili plesovou sezonu v Trmicích. Vyhlášená hospoda U Kastnerů je sice zavřená, ale taneční sál je plně funkční. 

"Na seznamu je sedm plesů, šanci dostanou zahrádkáři, sportovci, myslivci, senioři atd. Město Trmice letos oslaví třicáté výročí samostatnosti, to se přeci musí oslavit písničkou. Jsem ráda, že je tu tolik lidí, dali přednost posezení se sousedy před televizí. Akci zajišťuje agentura Čas na párty, kterou vede Lukáš Hnízdo, na pódiu bude kapela Fonotest, kolem deváté vystoupí mladý barman Tomáš Vančura se svou show. Své umění prezentoval v Rakousku, Španělsku i v Anglii, na mistrovství české republiky byl prý stříbrný. Je nejen pohledný, ale i šikovný. Hlavní cenou v tombole je víkend pro dvě osoby v krásném hotelu Zámeček v Táboře. Každý dostal u vchodu sklenku prosecca, v atriu je speciální vozítko s výčepem, kterému se říká piaggio van, kde je dalších 40 litrů tohoto lahodného nápoje (zdarma)," tvrdila starostka Jana Oubrechtová a se svým manželem zahájila ples krásným waltzem.

Vaňovský vodopád v zimě.
FOTO: Ledové království na Ústecku. To je Vaňovský vodopád v zimě

Potom zpěvačka Markéta Tomková rozplakala půlku sálu vzpomínkou na Hanku Zagorovou. Všichni tu písničku znali i ze šatny zazněl nesmělý refrén. Nikdo se nemračil, každý každého znal. Tančilo se do ranních hodin, ve dvě hodiny odjížděla kapela.

Miroslav Vlach

Mohlo by vás zajímat: Zima na Severní Terase. Mráz udělal z laguny přírodní kluziště

Zdroj: Martin Mudroch