„Druhá tenisová liga se rozehrála ve čtyřech skupinách v rámci celé ČR, ta naše je složena z osmi týmů. Minulý týden jsme hráli s družstvem LOB Sport Academy Praha a vyhráli jsme 6:3, což bylo pro mnohé odborníky velké překvapení. Nehrajícím kapitánem našeho výběru je Michal Livora, mužskou jedničkou je Ondřej Hujo, ženskou jedničkou je Natalie Donald. Sestavu dnes doplňují Filip Dvořák, Vláďa Mach, Jaroslav Vondráček a Vanesa Nikolovová. Hraje se šest dvouher a tři čtyřhry na dva vítězné sety. Jako nováčci bychom rádi přežili někde uprostřed tabulky, vítěz postupuje výš, poslední 1 až 2 týmy sestupují do krajského přeboru,“ vysvětlovala ochotně Klára Patyková.

Malečovský olympijský den.
FOTO: Malečovský olympijský den malých škol zná své vítěze

Krátké rozehrání, zkouška tvrdého podání a mohlo se začít. Mezi diváky byl i Jiří Horák, radní pro sport. „Jsem moc rád, že ústecký tenis opět ožívá, když mám čas a shovívavého soupeře, také si sem zajdu propotit tričko. Mým sportem byl však floorbal. Hodně se stále mluví o výstavbě kryté tenisové haly, místo máme, projekt a stavební povolení také. Čeká se na vyjádření Národní sportovní agentury. Snad to vyjde,“ konstatoval klidným hlasem regionální politik. Vedle něho stál zastupitel města Petr Křivan a souhlasně pokyvoval hlavou.

Oba drželi palce a hráči se překonávali. Kapitán poděkoval spoluhráčům, soupeřům, divákům i zkušenému rozhodčímu. TK Ústí nad Labem si připsal druhé vítězství. Porazil Start Praha Topolka 5:4 po hororové zápletce v poslední mužské čtyřhře. Gratulujeme! Pokud máte rádi tenis, přijďte se podívat. Druhá tenisová liga se v Ústí bude hrát zase 27. května, to sem přijede SK Hamr.

Miroslav Vlach