. Jarní romantika však vydržela pouze do večeře, na sněhuláka to nevypadá, ale klouzat to ještě chvilku bude. V knize Petra Špačka " Tak to bylo na Ústecku," jsem našel tři staré pohlednice dokumentující historii této stavby. Pro porovnání jsem přidal několik vlastních záměrů od lesa, z louky i vyhlídkové plošiny.  

Původní rozhledna na tomto místě byla postavena v roce 1889. Základem byla kamenná podezdívka na kterou byla zakotvena dřevěná stavba ukončena šindelovou střechou. Vysoká byla 20 m, nesla jméno císaře Františka Josefa I. Stavbu projektoval Alwin Köhler. V roce 1898 po silné větrné bouři byla značně poškozena, v roce 1911 ji zasáhl blesk. V roce 1933 na návrh Ústeckého spolku pro České středohoří a Krušné hory byla postavena nová kamenná věž vysoká 8 m. Nazvána byla Erbenova vyhlídka. 

V roce 2006 došlo k navýšení kamenné věže o 7 m na současných 15 m. Projekt dodal Libor Čížek. Na vyhlídkovou plošinu vede 56 schodů, pro veřejnost je otevřená celoročně ( říjen – duben od 9 do 16 hodin, květen - září od 9 do 21hodin). U rozhledny se pořádají běžecké závody, drakiády, opuštěná ohniště dokladují zájem veřejnosti, výhled z rozhledny se musí líbit všem.  

Miroslav Vlach