Přeboru se zúčastnilo 12 mužů a 5 žen z jednotlivých územních odborů Ústeckého kraje a členové Zásahové jednotky Ústeckého kraje. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách, kterými byly střelba z krátkých služebních zbraní, překážkový běh, záchranné plavání a běh na šest kilometrů.

Podmínky sportovcům v některých disciplínách ztěžovly i rozmary počasí, což však nemělo žádný vliv na jejich výkony. V mužské kategorii se na první příčce umístil Luboš Merenus z Litoměřic, na druhém místě Petr Soudek z Mostu a bronz získal Lukáš Slavata zvÚstí nad Labem.

V kategorii ELITE zabodovali členové Zásahové jednotky: prvenství vybojoval Hvězdoslav Leška, druhý skončil Jaroslav Steiner a třetí Jan Kozák. Soutěž žen byla ve většině disciplín velmi vyrovnaná, o vítězkách rozhodla především střelba. Prvenství obhájila Pavlína Hejkalová z Litoměřic, na druhém místě se umístila Barbora Žúborová z Ústí nad Labem a třetí místo Lindě Bodlákové z Děčína.

V září bude mít policisté Ústeckého kraje šanci obhájit své prvenství v policejním víceboji na celorepublikovém mistrovství.

Policie České republiky

Mohlo by vás zajímat: Přes sto kusů, jednotný design. Ústí chystá výměnu hororově vypadajících košů

Koše v centru města čeká výměna. Současný stav již řadu let působí nevábně. | Video: Deník/Jan Pechánek