Se svou zábavnou talk show s názvem Život s Popelkou tu excelovali herci Eva Hrušková a Jan Přeučil, pro něž byl letošní rok také rokem jubilejním. Nejenže oba oslavili významné výročí své společné cesty životem, ale Eva Hrušková coby Popelka si letos připomněla padesát let od prvního uvedení této nesmrtelné televizní pohádky. Ve stejném duchu se nesl i program, který nejenže poodhalil soukromí populární herecké dvojice, ale hlavně se v něm vzpomínalo na zákulisí vzniku černobílé filmové legendy. Diváci v zaplněném hledišti, mezi nimiž byli i výherci z řad čtenářů našeho Deníku, si s chutí s Popelkou zazpívali i nejznámější pohádkové hity z pera hudebního skladatele Angelo Michajlova.

Právě u příležitosti půlstoletí od uvedení filmové Popelky letos vznikla i unikátní kniha s názvem Popelka a spol. Její autor Pavel Mészáros ji napsal společně s Evou Hruškovou a také se ujal moderování celého večera. A právě na Ústí připadlo poslední představení, s nímž Popelka Eva Hrušková během jubilejního roku objela celou republiku a své knihy nejen podepisovala, ale také opatřila unikátním kulatým razítkem, které bylo vyrobeno právě jen pro tuto příležitost.

Až se letos budete v televizi dívat na černobílou Popelku, vzpomeňte si, že poslední kulaté razítko do knihy Popelka a spol. padlo právě v ústecké knihovně a výtisk s tímto jubilejním razítkem, podepsaný navíc všemi účinkujícími, bude v lednu 2020 slavnostně předán do expozice Hereckého muzea na Viktorce v Ratibořicích, jehož zakladatelem je režisér a herec Tomáš Magnusek, který během představení poslal osobní vzkaz a který se už na nový exponát moc těší.

Pavel Mészáros