Konečně vyšlo sluníčko, kostel sv. Mikuláše s novou skleněnou střechou z roku 2015 vypadal zvenčí skvěle, ale šrámů má stále dost. Založen byl ve 14. století, několikrát byl upravován, vyhořel, v roce 1988 se propadla střecha. Přesně v 10.00 z budovy ZŠ vyšel průvod školáků, jejich barevné čepice hlídal velký medvěd, ten menší ho vyzval k tanci před hospodou a vůbec mu nevadili diváci. Vodník nabízel koláče, vozembouch šel z ruky do ruky, bába s nůší
vyhlašovala netradiční soutěže, starostka Zuzana Hůlová nejprve dostala na hlavu papírovou korunu, potom pochovala basu. Pod stříškou k tomu hráli vesničtí muzikanti, zpívaly děti i jejich rodiče.

Masopust v ZŠ Anežky České.
Masopust v ZŠ Anežky České: medvěd s bubnem, masky a kopec zábavy

"V loňském roce jsem tu hrál sám na kytaru, doprovázel mě pouze Milan s klarinetem. Letos nás je sedm a další se omluvili. V Petrovicích je hudebníků opravdu dost, ten nejstarší tu bydlí přes šedesát let, dobře hraje na housle, ale dnes si přinesl krásný starý akordeon zn. Delicia. Jmenuje se Láďa Borovička, je mu pětaosmdesát, bývalý učitel zdejší školy, tady ho všichni znají. Duben přinesl Míša, housle Jirka, kytaru Petra, Saša vozembouch, já mám basu," představil místní hudební těleso Mirek Pružinec.

Došlo i na taneček. Potom děti zamávaly rodičům, učitelky pozvaly muzikanty do školy na kávičku, všichni byli úžasní. Masopust skončil, nejen Petrovice se už těší na Velikonoce. Víte, jak se plete pomlázka?

Miroslav Vlach 

Mohlo by vás zajímat: Na Miladu zavítal vzácný pták. Nyní je k vidění vycpaný v muzeu

Zdroj: Janni Vorlíček