Rodiče nachystali svým dětem krásné jarní kostýmy zvířátek, kytiček a víl. Na školní zahradě děti svým zpěvem, tancem a přednesem básní probudily jarní vílu, která je za tuto pomoc odměnila nejenom vílím tancem, ale i sladkostmi. V závěru jsme si všichni společně zatancovali na jarní diskotéce.

Během další týdenní akce Kouzelné čtení v Pomněnce jsme se hravou a nenásilnou formou snažili v dětech probudit zájem o knihy. Děti si do školky přinesly oblíbené knížky a paní učitelky jim z nich předčítaly. Zkusily si také vytvořit svou vlastní knížku a záložku.

Předškolní třídy se na konci měsíce vydaly na exkurzy do knihovny v Neštěmicích, kde se dozvěděly, jak se správně chovat ke knihám, jaké druhy knih máme a jaké žánry. Děti si mohly knihy prohlédnout a následně si do školky odnesly různě časopisy a omalovánky od hodné paní knihovnice. Všichni jsme si měsíc březen užili, hlavně příchod teplého jarního počasí a zelenající se přírody. Již chystáme další překvapení nejenom pro naše děti, ale i pro rodiče.

MŠ Pomněnka Ústí nad Labem