Neuvěřitelných 500 míst v hledišti se zaplnilo, a byla to dvě příjemná interaktivní představení pro děti předškolního a nižšího školního věku, které zpívaly a tančily až do stažení opony. Pak se soubor zase sbalil a vypravil do divadelního sálu v Podbořanech na přípravu dalších dvou představení dubnového sledu.

Z koncertu kapely Divokej Bill v pražské O2 Aréně.
Ústecký majáles se blíží. Hrát budou kapely Divokej Bill, Jelen a UDG

V roce 2024 se bude konat více jak 150 divadelně animačních aktivit po celé České republice. Budou to představení ekopohádek O Balynce, dobrém štěněti, O vodníku Pačískovi, O prasátku Arturovi a další, které mají ve svém druhém plánu podněty a informace o správném způsobu třídění odpadu.

Dopravní policisté měří rychlost na téměř 1000 místech po celé republice v rámci akce Speed Marathon.
Speed Marathon je tu. Víme, kde bude v pátek policie měřit na Ústecku

Pohádky budou odehrány v divadlech, kulturních zařízeních, ale také na hradech a zámcích a při příležitostech realizace různých open air kulturních a sportovních aktivit, na kterých se dá očekávat účast velkého množství dětí. Divadelní představení jsou připravována v sofistikovaném oblouku příprava-realizace-evaluace-praxe, díky němuž se dostanou informace o správném třídění skrze děti také do českých domácností. Česká republika patří mezi evropskou špičku ve třídění odpadu, přesto ještě přibližně 30 % populace může svůj postoj ke třídění výrazně zlepšit.

Kristýna Sklenářová

Mohlo by vás zajímat: Když řidiči pláčou. Tohle je TOP 5 nejhorších silnic v Ústí. Přidáte nějakou?

Zdroj: Deník/Jan Pechánek