S příchodem nového měsíce ústecká knihovna přichází s novým programem kulturních a vzdělávacích akcí pro veřejnost. Červnové téma rozmanitost se odráží jak ve vizuálním zpracování měsíčních tiskovin, tak i v samotné programové nabídce knihovny.

Co je s Miladou? Život u ústeckého jezera skomíral, sezonu odšpuntuje víkend.
Co je s Miladou? Život u ústeckého jezera skomíral, sezonu odšpuntuje víkend

Čtenáři a další návštěvníci knihovny se mohou těšit například na sobotní rodinnou akci Den s pobočkou Neštěmice (8. 6.) nebo na minifestival LOOK! A BOOK! (19. 6.), v rámci něhož se představí malá nakladatelství krásných knih pro děti. V červnu se zároveň již tradičně uskuteční oblíbená Burza knih (12. 6.), při které bude možné za symbolické ceny zakoupit publikace vyřazené z fondu knihovny.

Houbová nadílka, nalezeno do dvaceti minut nad Tisou.
A pak že nerostou! Tuhle nadílku našli u pěšiny nad Tisou za dvacet minut

Zvláštní pozornost si pak zaslouží výstava Identita, která bude slavnostně zahájena ve středu 5. června. K výstavě, jež mapuje vývoj českého grafického designu od přelomu 19. a 20. století až do současnosti, knihovna připravuje i cyklus doprovodných akcí. Kromě vernisáže se v červnu uskuteční ještě setkání s architekty z Kanceláře architekta města (13. 6.) nebo představení autorské knihy Socha nad Labem (24. 6.).

Muzejní entomolog Miloš Trýzna připravuje exponát měsíce června, tesaříka největšího.
Tenhle brouk je velký jak dlaň. Mrkněte do muzea na ústeckého tesaříka

„Jak samotná výstava Identita, tak i veškeré doprovodné akce k tomuto unikátnímu projektu budou probíhat ve veřejné části Depozitáře knihovny v ulici Na Schodech 4. Jedná se o moderní, vzdušný a celkově architektonicky zajímavý prostor, který nabízí výhled na dominanty našeho města a pro realizaci tohoto typu akcí je naprosto ideální,“ vysvětluje vedoucí Oddělení komunikace knihovny Jana Černá Válková a dodává, že do veřejné části Depozitáře bude přesunuta i část tematického fondu Studovny výtvarného umění.

Kromě přípravy pestré nabídky akcí pro různé cílové skupiny se krajská knihovna letos opět připojila k celosvětové kampani LGBT Pride Month, v rámci níž vyvěsila duhové vlajky LGBTQ+ komunity. Organizace tímto symbolickým gestem vyjadřuje svou otevřenost všem bez rozdílu.

Jan Černecký, mluvčí Knihovny Ústeckého kraje

Mohlo by vás zajímat: Ústečan, co má říz! Chilli papričky mě udržují fit, říká ocelový muž z Klíše

Zdroj: Deník/Jan Pechánek