„Mezi mé zájmy patří rybaření, ke kterému mě přivedl můj tatínek Jakub a ve třech letech mi koupil můj první prut. Teď už mám tři a skoro kompletní rybářskou výbavu včetně rybářských broďáků, lehátka a spacáku,“ řekl Fanda a dodal: „Nejhezčí zážitky mám, když s tatínkem trávíme volný čas u vody v bivaku s pruty. Prožíváme dobrodružství a radost z úlovků, se kterými občas svádíme souboj kdo s koho.“

Jeho zatím největším úlovkem je kapr lysec, který měřil 49 centimetrů. „Ještě jsem chytil maličkého úhoře,“ pochlubil se. Fanda navštěvuji rybářský kroužek Šupináči v Teplicích. „ S kroužkem jsem absolvoval výlov rybníku Jaroslav v Proboštově. Byl zde vyloven třeba krásný velký tolstolobik, kapři, candáti, líni a štiky,“ uvedl. S tatínkem mají motto – chyť, neubliž, poděkuj a pusť. „Mým snem je chytit velké sumce, poděkovat mu a pustit ho zpět do vody,“ svěřil se malý rybář. (mm)

Máte také nějaký parádní úlovek nebo zážitek? Pošlete nám fotku na adresu ryby@denik.cz a my ji zařadíme do speciálu Ryby a rybáři na webu Deníku. Nezapomeňte připsat své jméno a příjmení, místo lovu, případně další podrobnosti.

Mohlo by vás zajímat: Po nástupu do muzea jsem vyfasoval krumpáč, říká Houfek. Instituci čekají změny

Ředitel Václav Houfech o výstavních plánech ústeckého muzea. | Video: Janni Vorlíček

close Banner ryby info Zdroj: Jan Lakomý zoom_in Rybaření.