Stejně jako v předcházejících letech proběhne akt předání u příležitosti Vánočního koncertu hudební skupiny The Boom v krajském městě, konkrétně v KD Ústí nad Labem v sobotu 16. prosince od 19.00. Onkologickým pacientům pomohou i peníze vybrané ze vstupného na benefiční koncert. "Výtěžek se pohybuje okolo 50 tisíc korun," řekl zpěvák kapely The Boom Pavel Nepivoda. Lístek na koncert přijde na 250 korun a koupit ho lze zde. Hostem koncertu bude skupina Bonifanti.

„Těší nás, že se obdobně jako z tradičního a oblíbeného koncertu stala i z naší vzájemné spolupráce s onkologií tradice, a že tím pomůžeme pacientům alespoň trochu zpříjemnit pobyt v nemocničním zařízení, kde musí trávit čas bez svých nejbližších, dětí, rodin a kamarádů,“ říká Lucie Procházková z Malfini.

Podívejte se, jak vypadala akce Deníku Česko zpívá koledy v Ústí nad Labem. Na Lidickém náměstí vystoupila kapela Divokej Bill.
VIDEO: Divokej Bill roztančil v Ústí celé náměstí! Zpíval koledy a plival ohně

Jak dodává primářka onkologického oddělení Martina Chodacká, darovanou částku už druhým rokem střádají na projekt vytvoření relaxační zóny spojením vnitřní a venkovní části, kde by byla venkovní odpočinková část s bezbariérovým přístupem, nové chodníky, zrekultivovaná zeleň, altán a pergola s posezením. „Je to finančně i časově náročná akce a běh na delší trať, ale věříme, že se nám podaří naše plány zrealizovat i díky dlouhodobé pomoci a podpoře Malfini a Boomáků,“ přidává pro úplnost.

Zdroj: Youtube

Malfini se sídlem v Ústí nad Labem je středoevropským lídrem na trhu reklamního textilu a předním dodavatelem v dalších zemích Evropy s důrazem na společenskou odpovědnost.

Marie Logrová

Mohlo by vás zajímat: Vážná nehoda na dálnici D8. Ve směru do Německa autobus narazil do kamionu

Zdroj: čtenářka Deníku