Na knize spolupracovalo velké množství tvůrců včetně špičkových českých komiksových kreslířů a kreslířek, jako je třeba Kateřina Čupová (držitelka ceny Muriel), Štěpánka Jislová (kreslířka komiksu o Miladě Horákové) nebo Vladimír Strejček (duchovní otec ilustrátorského studia Drawetc.) Dále kreslíři Jan Gruml alias Slakinglizard, Vojtěch Velický, Tomáš Chlud, Tomáš Vovsík a kreslířky Eva Bartošová a Sasha Chagina. Námět knihy a všechny scénáře jednotlivých příběhů zpracoval Marek Steininger.

Komiks v sedmi povídkách zachycuje obyčejné lidské příběhy ve zlomových dějinných okamžicích naší země. I když jsou příběhy inspirované skautskou historií, kniha není historická. Chtěli jsme naopak ukázat, že výzvy, kterým v životě čelíme, jsou podobné bez ohledu na dobu. Hlavním tématem knihy je pak otázka, co obnáší hrdinství a jakou má cenu.

Komiks vydáváme díky podpoře více než 300 přispěvatelů z internetové sbírky na HitHitu, kde jsme vybrali přes 230 tisíc Kč na tvorbu knihy. Kniha vychází na začátku prosince, a to v nákladu 4 tisíce kusů. 

Nikol Klevcovova