Do projektu jsou zapojeny čtyři evropské školy a během celotýdenního pobytu učitelky z Ústí nad Labem spolu s dalšími kolegyněmi a kolegy z Německa a Chorvatska navštívily různé typy škol v tureckém městě Konye - konkrétně mateřskou školu i dvě gymnázia.

„Měli jsme možnost podívat se do jednotlivých tříd a viděli jsme ukázky práce s dětmi například při hudební či výtvarné výchově, hodině matematiky v Montessori – třídě, shlédli jsme kulturní představení, které si pro nás žáci připravili. Ochutnali jsme zde tradiční svatební menu typické pro tento region,“ přiblížila za ústeckou školu Gabriela Vrkočová.

Do ústecké ZOO přicestoval nový přírůstek - samice rosomáka.
Zoo hlásí nový přírůstek, z Anglie dorazila do Ústí samice rosomáka

„Přivítal nás zástupce regionálního ředitelství pro národní vzdělávání. Bylo dohodnuto, že v našem projektu nejde pouze o splnění výchovně-vzdělávacích cílů, ale také o poznávání nových zemí a kultur národů. V souladu s tímto ujednáním jsme navštívili Butterfly Garden, Science Center, Mevlana Museum v Konye, viděli krásy Cappadocie v rámci celodenního výletu a při cestě zpět jsme obdivovali krásy Istanbulu,“ pokračovala.

Zároveň byly naplánovány aktivity na celé dvouleté období projektu. O všech akcích je možno získat informace na webu školy v sekci Aktualit nebo v rubrice Projekty: Erasmus 2023-2025.

Snímek z období po 17. listopadu 1989 pochází z Činoherního studia na Střekově a z generální stávky na Mírovém náměstí.
Studenti UJEP zvou na průvod svobody. Atmosféru umocní proslovy i svařák

A na co se může škola těšit v brzké době? „Budeme s žáky osmých ročníků natáčet video o naší škole ve dvou jazycích, připravovat Vánoční a Novoroční pozdravy pro naše partnerské školy a proběhne skypování s žáky z Chorvatska. Bude toho hodně,“ dodala Gabriela Vrkočová.

Mohlo by vás zajímat: Nápad studentky zaujal veřejnost, Smetanovy sady díky ní čeká proměna

Zdroj: Janni Vorlíček