Soutěž pořádaná na Institutu pro ekonomickou a ekologickou politiku (IEEP) a Fakultě sociálně ekonomické Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (FSE UJEP) hledá nejtalentovanější studenty bojující za ochranu přírody napříč vysokými školami v České republice.

„V minulých ročnících se do finále soutěže dostali i studenti z UJEP. V roce 2019 obsadila Monika Kumstová z přírodovědecké fakulty 2. místo a loni se do finále dostala i práce Zuzany Štorkové z fakulty sociálně ekonomické,“ shrnuje úspěchy ústecké univerzity organizátor soutěže Jan Macháč z FSE UJEP.

V minulém ročníku vědeckou radu nejvíce oslovila absolventka Univerzity Karlovy Šárka Stříbrská. Ta soutěž vyhrála s diplomovou prací zabývající se dobrovolnou bezdětností.

„Vítězné téma vyvolalo značnou vlnu veřejného zájmu a mluvilo se o něm ještě dlouho po finále,“ vzpomíná Jan Machač. Také ostatní finalisté byli v hledáčku médií a bylo s nimi natočeno několik podcastů a rozhovorů.

„Právě takováto podpora mladých talentů a jejich témat je hlavním smyslem soutěže. Nenechte vaše práce zapadnout, přihlaste je a reprezentujte v soutěži vaši univerzitu,“ motivuje k účasti další z organizátorů soutěže Marek Hekrle z FSE. Příjemnou motivací jsou jistě i finanční odměny v hodnotě 30 000, 20 000 a 10 000 Kč.

Přihlášky jsou otevřené všem studentkám a studentům, kteří od 1. října 2021 úspěšně obhájili (nebo do konce září 2022 obhájí) svou bakalářskou nebo diplomovou práci zabývající se životním prostředím ze společenskovědního pohledu.

Přihlásit se můžete do 30. 9. 2022, a to prostřednictvím webu www.czechenvithesis.cz.

Jana Kasaničová - tisková mluvčí UJEP