Jeho podstatou je vytvoření sítě nabíjecích stanic pro elektrokola, které vynikají univerzálností a uživatelským komfortem. Do provozu již bylo uvedeno prvních deset stanic při tzv. Krušnohorské magistrále a v Mostě. Nově si tak dobijete svůj E-bike i u restaurace a hotelu Krušnohorský dvůr na Cínovci. „Už nemusíte vozit adaptér na nabití. Mezitím co si budete dávat něco dobrého k jídlu se e-oř dobije na další část výletu. Koncovky jsou/budou na nabití všech možných typů baterií,“ řekl Ondřej Bula z hotelu a restaurace Krušnohorský dvůr na Cínovci.

V průběhu léta chce investor spustit desítky dalších stanic v Ústeckém a Pardubickém kraji, tedy v regionech, kde má své energetické provozy. Síť se skládá z nabíjecích stanic PowerBox.ONE. Díky nim s sebou e-bikeři nemusejí vozit těžkou a neskladnou nabíječku, a dokonce ani propojovací kabel, který je vždy k dispozici na vyžádání u provozovatele. Z každé nabíjecí stanice lze dobíjet až čtyři elektrokola najednou.

Do budování tak rozsáhlé a husté sítě nabíjecích stanic v rámci jednoho regionu se totiž u nás dosud nikdo nepustil. Stanice na jednu stranu rozšiřují možnosti samotným e-bikerům, na druhou stranu pomohou v těžkých dobách restauracím a hotelům zvýraznit své značky na turistických mapách,“ říká odborný garant projektu ze společnosti ekolo.cz Jakub Ditrich.

Stanice je kompatibilní s více než 90 % trhu elektrokol. Dobíjení v síti Sev.en Energy for Bikers je zcela zdarma.

„Jako jeden z největších výrobců elektřiny v Česku chceme dočerpávat energii tam, kde cítíme, že energie chybí,“ říká mluvčí projektu Sev.en Energy for Bikers Petr Dušek. (luk, red)