Trať se čistí pro připravovanou stezku v již zmiňovaném úseku. Stanice Levín je známa především z filmu Páni kluci, který se na nádraží v roce 1975 natáčel a dnes si připomínáme 45 let od filmování. Brigádníci budou mít možnost se na chvilku ponořit do role pánů kluků, a to také díky fotografiím z natáčení a krátké besedy o filmu se členy spolku přímo v místě. Brigáda je podpořena obcí Lovečkovice a Levín. 

Spolek Zubrnická museální železnice vlastní a provozuje od roku 2010 muzejní železniční dopravu v úseku Velké Březno - Zubrnice a v současné době trať prodlužuje o dalších pět kilometrů ze Zubrnic do Lovečkovic. Od roku 2016 je trať zahrnuta jako turistická linka pod označením T3 s pravidelným provozem historických vlaků o všech víkendech a svátcích od dubna do října a ve všech vlacích platí tarif DÚK.

Vlaky jezdí v úseku Ústí nad Labem Střekov - Velké Březno - Zubrnice a Ústecký kraj si u spolku dopravu objednává.

V minulém roce byla zahájena, jako jediná v ČR historická autobusová linka v úseku Zubrnice - Lovečkovice - Úštěk, která byla v provozu o prázdninách o všech víkendech a opět se povedlo zahrnout jízdné do tarifu DÚK. Autobus jezdil i kolem nádraží v Levíně, kde byla možnost nádraží navštívit. Autobusová linka byla hrazena spolkem obcí Úštěcka.

Radek Kubala,
sdružení Zubrnická museální železnice