Také jsem se dlouho chystal s košem do lesa, když zavolá syn, že má volnou chvilku, už stojím před domem v maskovaném převleku. Letos jsem se nedočkal! Nejprve bylo sucho, potom byl kalendář plný důležitějších akcí. Překvapila mě paní Radka informací, že byla s kamarádkou ve středu 8. listopadu na Sněžníku. Nasměroval je tam aktivní soused, který v neděli přinesl plný košík. Moc jsem tomu nevěřil, ale ukázala mi v chytrém telefonu pár fotek, což rozhodlo. Ve čtvrtek 9. listopadu jsem vyšplhal na Střížák, nemám to daleko, předpokládal jsem barevnou vycházku a pár šípků na sušení.

Svatý Martin do Dobětic sníh nepřivezl, koně měl ale krásného
FOTO: Svatý Martin do Dobětic sníh nepřivezl, koně měl ale krásného

Překvapily mě nové informační tabule, hospůdka Pohoda byla zavřená, ale novou fasádu jsem musel pochválit.  Rybníček připomíná zelenou bažinu, na mapě vypadá trochu jinak. Fakt jsem se lekl, když velký pes vyplašil na cestě dvě srny, vousatý psovod ho hlasitě káral způsobem, který se mi moc nezamlouval. Kdyby byl pes na vodítku, pořídil bych krásnou fotku. 

Hledají nový domov: Aktuální nabídka zvířat v ústeckém útulku k 9. listopadu.
Hledají nový domov: Aktuální nabídka zvířat v ústeckém útulku k 9. listopadu

V lese jsem našel místo, kde se bedlám dařilo, za dvacet minut jsem jich napočítal čtyřicet. Ty přerostlé jsem tam nechal, uzavřené masité koule naplním nádivkou, zbytek rozdám. U kostela sv. Mikuláše ve Všebořicích jsem potkal dva kluky s podobnou nadílkou. Fakt ještě rostou a nemusíte na Sněžník.

Miroslav Vlach

Mohlo by vás zajímat: Pozor, na Miladě se bude střílet. Myslivci vyrukují na přemnožená divoká prasata

Zdroj: Martin Mudroch

Speciál houby bannerByli jste letos na houbách? Našli jste nějaké hřiby, babky či kozáky? Pochlubte se svými úlovky - snímky s popiskem pošlete na e-mail ustecky@denik.cz. Rádi je uveřejníme v novinách i na webu. Děkujeme.Zdroj: Deník/Jan Lakomý