Na prázdniny 2024 jsou pro táborníky připraveny na každý den nové badatelské přírodovědné aktivity a experimenty. Děti čekají kromě pohybu a her dobrodružné aktivity, které je zavedou do fascinujícího světa vědy. Během tábora  se malí badatelé mohou těšit na kulinářské experimenty, kde budou zkoumat chutě a vůně potravin a pozorovat procesy při přípravě jídla. Čeká je také objevování tajů vzduchu a létání, hrátky s vodou, stavění vodních mlýnků ale i zkoumání blízké přírody a drobných živočichů obývajících potoky a půdu. V ceně tábora je pro děti kromě stravy a pitného režimu také spousta pomůcek, spotřební materiál na jejich pokusy a výlet.

Zahájení turistické sezóny v bunkru ve Velkém Březně mají za sebou. Lehké opevnění vz. 37 lidově zvané řopík navštívilo 29. dubna téměř sto zájemců o historii.
Na řopík k youtuberovi a mistru řeznickému Málkovi se o víkendu hrnuly davy

I když mají tábory Veselé vědy podstatný vzdělávací přínos, jsou zábavné a hravé. Důraz je kladen na dobré sociální vztahy a přívětivou, vstřícnou komunikaci s dětmi. Nebude chybět pohyb. Kromě pokusů prováděných uvnitř i v terénu bude čas i na hry, odpočinek, prostě užívání prázdnin. Tábor je určen pro malé badatele předškolního věku a 1. stupně ZŠ. Aktivity a pokusy jsou dobře přizpůsobené věku dětí a každé z nich si vyzkouší zábavnou práci s laboratorními pomůckami a vědecké postupy. V Ústí nad Labem se příměstské tábory uskuteční v prostorách Univerzity J. E. Purkyně (12. 8. - 16. 8. a 19. 8. - 23. 8. 2024) a v ZŠ České mládeže (8. 7. - 12. 7. a 15. 7. - 19. 7. 2024). Svého nadějného badatele můžete přihlásit na webu Veselé vědy: www.veselaveda.cz, cena pro rodiče je 3070,- Kč. Tábor pořádá Veselá věda kroužky a Tábory, z.ú.

Mgr. Jaroslav Faltýn

Mohlo by vás zajímat: Kavárna KOLOcafé je pryč, na nábřeží chystají stavbu lávky přes Labe

Zdroj: Martin Mudroch