„Covid nám lehce zamíchal kartami. Zatímco dříve jsme mívali kolem dvou set závodníků, teď očekáváme přece jen o něco méně. K dispozici jim budou upravené tratě na Adolfově a v jeho bezprostředním okolí, pro dospělé kategorie jednoznačně profilově poněkud náročnější,“ prozradil Zdeněk Smrž z pořádajícího běžkařského oddílu SKP Sever Ústí nad Labem.

 Start počítá s intervalovou formou, jako první se do stopy vydají v 11 hodin nejmladší benjamínci, kteří budou muset zdolat vzdálenost 200 metrů. Náročnost tratí i věk účastníků bude postupně narůstat až po dospělé kategorie, kdy ženy musí zdolat sedm a muži patnáct kilometrů, což obnáší absolvování tří okruhů v přilehlých lesích.

Lom Chabařovice.
Místo Milady byl kdysi Lom Chabařovice. Z uhlí měl nechat Hitler vyrábět máslo

 „Pokud by si některá žena chtěla sjet delší variantu, tak možnost tu samozřejmě je, běžně se to ovšem nestává. Snad tomu tak je i proto, že terén dá skutečně zabrat i na kratší distanci. Kromě obligátních diplomů a medailí se ocenění závodníci mohou těšit na drobné sportovní vybavení, například pomůcky k servisování lyží,“ uvedl Zdeněk Smrž.

 

Michaela Kratochvílová