V roce 2021 bodovala mladičká Sabina Hrušková (19:16), ještě lepší čas dosáhla v roce 2015 Zuzana Rusinová - Kotěšovcová ( 17:42), Jarmila Halířová dosáhla v roce 2008 čas 16:47, což je třetí nejlepší čas vůbec. V loňském roce vytvořila absolutní rekord na této trati sedmnáctiletá atletka z Litvínova Jana Johanová. Rekord mezi muži drží běžec z Bíliny Filip Žižka (14:15). To bylo v roce 2014. Ve středu 27. března se uskutečnilo druhé kolo patnáctidílného seriálu, z Ústí přijelo osm závodníků, mezi kterými nechyběli dva zkušení borci Miloslav Bečka (69) a Miroslav Glier (75).

Tradiční velkopáteční pouť má za sebou farnost Panny Marie v Ústí nad Labem.
Věřící v Ústí nad Labem se sešli k velkopáteční pouti na Mariánskou skálu

"BĚKODO je amatérský, kamarádský závod, podobný máte v Ústí nad Labem na Střížáku, kde se angažuje především pan Růžička. Sem jezdí sportovci nejen z Ústí, ale i z Děčína, Duchcova, Litvínova, Bíliny, Krupky, Povrlů, Lovosic. Samozřejmě největší zastoupení má SPONA Teplice. Několikrát jsem tu také běžel, naposledy v loňském roce. Hrával jsem fotbal, dělal atletiku v Litvínově, ale to už je dávno. Před lety jsem dokonce prodělal infarkt, ale tohle je má srdeční záležitost. Angažuje se syn, spousta dobrovolníků, na plotě jsou nejen výsledky, ale i pozvánka na další akce. V úterý 2. dubna tu bude mládežnický závod, ve středu 3. dubna pokračuje dalším kolem BĚKODO, na 1. května se chystá XI. ročník Běhu na Doubravku. Ústečáci jsou vítáni, " s úsměvem konstatoval  Rudolf Vorlíček (76), po chvilce pokračoval.

"Trať je stále stejná, člověk si může lehce zjistit podle dosaženého času, jestli se zlepšil, nebo ne. Jezdí sem celé rodiny, dnes je tu třeba Lukáš Eliáš (44) a jeho patnáctiletý syn. Prozatím vyhrává ten zkušenější, ale mám takový dojem, že na konci roku to bude vyrovnaný boj. Poslední závod BĚKODO je plánován na 9. října.

Neseďte doma, v pohybu je svoboda!

Miroslav Vlach

Začíná běžecká sezona 2024 -  BĚKODO není daleko. 
- 13. 4. - Běh Milana Varcholy - sobora - 6,3 km - Střížák
-  4. 5.  - Prima běhy pro školu hrou (Severní Terasa)  sobota - 3,9 km, 6,5 km, 
- 15. 5. - Běh pro Pamět národa (Milada) - středa - 5 km, 10 km
- 18. 5. - Dubická - sobota - 10 km
- 25. 5. - Čez Run Tour  - Ústí n/L - sobota - 3 km, 5 km, 10 km
- 25. 5. - Ultramaraton Libouchec - sobota - 25 km, 50 km, 100 km


Mohlo by vás zajímat: Ústecké Velikonoce skončily. Podívejte se, co vše nabídly v pátek 
 

Zdroj: Adéla Stejskalová