Ze sousedních měst znám hlavně Děčín a Litoměřice. Do Teplic jsem jezdil hlavně na fotbal, několikrát jsem s manželkou navštívil divadlo, když tam byl oblíbený umělec, trochu znám hlavní ulici, staré nádraží, nové obchodní centrum a hrad Doubravku. Je to ostuda, v lázních jsem nikdy nebyl. Syn nám k vánočnímu dárku přidal poukaz na tři dny, abychom poznali ten zázrak. Od pondělí 7. srpna do středy 9. srpna jsme byli ubytováni v Lázeňském době Beethoven. 

Procedury popisovat nebudu, ale doporučuji profesionální masáž, nádherný bazén a zdravotní procházku od lázní k lázním. Víte, že Císařské lázně navštívil v roce 1712 Petr I. Veliký, v roce 1813 Alexandr I, v roce 1835 Mikuláš 1. Kousek dál jsou Hadí lázně, Kamenné lázně, Sadové lázně, Lázeňský dům Jirásek, Nové lázně, atd. Kolem nádherných budov jsou parky s kašnami, vodotrysky, sochami a květinovou výzdobou. Lázeňské oplatky chutnají dětem i seniorům, vyhlášená je restaurace v Krušnohorském divadle, kde se pořádá akce Tančíme na terase, v srpnu je v šanovské Mušli 2023 před Vojenskými lázněmi deset koncertů. Letní kino je na zámku, černé veverky baví cizince i domorodce. Velký rybník v parku dostává kamennou hráz, všichni obdivují Královskou galerii hostů, celé ulice se chlubí krásnými fasádami.


Lázeňský dům Beethoven byl plný cizinců, střešní terasa nabízela pohled na špičky věží. Teplické lázně mě příjemně překvapily a nebyl jsem sám. 


Miroslav Vlach

Mohlo by vás zajímat: Opilí bezdomovci trápí Ústí, strážníci jim zabavují alkohol

Na opilé bezdomovce v centru Ústí platí jen zabavení alkoholu jako důkaz přestupku a neustávající kontroly jejich dočasných obydlí. | Video: MP Ústí n. L.