Sobota je plná her, zvláštní nářadí je využito pro silový trojboj, v neděli se končí pivní štafetou. O hudební doprovod se stará Petr Fonderfon st., nechybí gril, pivo, limonáda, skvělý guláš, hadicová sprcha pro ty nejmenší. Eva Podaná na tuhle akci není sama, pomáhá ji nejen manžel, ale snad celý Koštov. Vždycky je tam legrace a letní kino. Končilo se v neděli 20. srpna vyhlášením výsledků. Omlouvám se pořadatelům, slib si přesně nepamatuji, ale potlesk si jistě zasloužil.  


Slib zúčastněných: Jménem všem závodníků a závodnic slibuji, že na 13. letních hrách v Koštově budeme čestně bojovat, ctít soupeře, pravidla a rozhodčí. Naše heslo bez drog a násilí! 

"To úmorné vedro nás přinutilo trochu zpřeházet pořadí disciplín, ale obsah byl stejný. Volejbal, nohejbal, silový trojboj, triatlon, dětské soutěže, pivní štafeta. Děti jsem nepočítala, ale bylo jich tu dost. Na štafetu se přihlásilo pět pětičlenných smíšených týmů. Po každém okruhu musel soutěžící vypít kelímek s vodou a teprve potom mohl předat kolík. To víte, že se taktizovalo. Trenéři přezouvali borce, radili, někdo začal s nejmladším závodníkem, někdo si ho nechal na konec. Závěr byl složitý především pro rozhodčí. Růšovka byla první," oznamovala ředitelka akce a předala slovo vítězům. 

Ženu na krajském soudu odsoudili za vraždu novorozence v Ústí.
Přísný trest za porod do záchodu v Mojžíři. Žena má za vraždu novorozence 16 let

"Nasadil jsem na první úsek šestiletou Majdu, po prvním kole jsme nebyli první, ale Majda nezklamala. Šarlota dotáhla soupeře na dohled, Bára přitvrdila v zatáčkách, Lucka mi předávala jako třetí. Mám už něco natrénováno z tenisu, soupeři neměli šanci. Bylo to zlato,"  popisoval závod čtrnáctiletý Lukáš.

Dojezdil přívoz do Svádova definitivně? Zatím to tak vypadá.
Přívoz do Svádova dojezdil. Radnicím se postup převozníka nelíbí, chtějí nápravu

"Mě potěšil zájem dětí o triatlon. Na kole se jelo na Miladu, ve vlnách se krátce osvěžily a zase zpět. Končilo se během na hřišti. Nikdo to nevzdal a jak sám vidíte, děti mají stále energii na rozdávání," tvrdil jeden z nohejbalistů. Víte, kdo byl na bedně z dospěláků? Všichni! Koštov je malá obec, ale šikovných lidí tam žije dost.

Miroslav Vlach  

Mohlo by vás zajímat: Unikátní historickou parní vlečku ze Setuzy nakládaly na tahač dva jeřáby

Zdroj: Janni Vorlíček